Praying Mantis zagrają swój pierwszy koncert w Polsce już 2 listopada w krakowskim Zaścianku! Będą promowali wydany w zeszłym roku, dobrze przyjęty album „Gravity”. Oczywiście na koncercie nie zabraknie starszych, najbardziej znanych utworów grupy, takich jak „Children of the Earth”, „Captured City” czy „Panic in the Streets”.

Zespół założony został w roku 1973 przez braci Tino i Chrisa Troyów. W 1981 roku wydali swój pierwszy album studyjny „Time Tells No Lies”, który wpisał się na stałe do kanonu New Wave of British Heavy Metal. Kolejny album, „Throwing Shapes”, bracia Troy wydali pod szyldem Stratus wraz z wokalistą Berniem Shawem (będącym od ponad 30 lat głosem Uriah Heep), a także perkusistą Clive’em Burrem (który zagrał na pierwszej, legendarnej płycie Iron Maiden). Wraz z tym albumem muzycy zaczęli odchodzić od nurtu NWOBHM, kierując się w stronę melodyjnego rocka, jednak wspólnym mianownikiem i rozpoznawalną cechą grupy do dziś pozostają podwójne, harmonijne partie gitarowe, zapoczątkowane w latach ‘70 przez zespoły takie jak Wishbone Ash oraz Thin Lizzy, a także charakterystyczne partie wokali wspierających przywołujące na myśl Uriah Heep czy wspomniane Wishbone Ash. Warto również dodać, że od 1990 do 2003 roku drugim gitarzystą prowadzącym w Praying Mantis był Dennis Stratton, który podobnie jak Clive Burr, zagrał na debiucie Iron Maiden. Dodatkowo w roku 1995 do szeregów zespołu dołączył Gary Barden, legendarny głos Michael Schenker Group. Owocem tej współpracy jest cieniony album studyjny „To the Power of Ten” oraz świetny album koncertowy „Captured Alive In Tokyo City”, który ukazał się również w formacie wideo.

Przed gwiazdą wieczoru zobaczymy występy dwóch młodych, obiecujących kapel:

Roadhog – krakowska formacja grająca tradycyjny heavy metal, która z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Mają na koncie dwa pełne albumy studyjne „Dreamstealer” (2015) i „The Oppressors” (2017) oraz EP „(Don’t) Follow Them” (2016). Grali u boku gwiazd takich jak Manilla Road, Raven, Satan, Night Demon, a także na festiwalach Metalmania, Trvheim czy Black Silesia.

Axe Crazy – śląska grupa grająca melodyjny heavy metal, którzy podobnie jak Roadhog zdobywają coraz więcej fanów w kraju, jak i za granicą. Ich pierwszy album „Ride on the Night” (2016) zdobył świetne recenzje od zagranicznych portali muzycznych. Obecnie przygotowują się do premiery swojego nowego pełnowymiarowego krążka pod tytułem „Hexbreaker”, nagranego z nowym wokalistą.

Bilety kolekcjonerskie w cenie 85 zł (100 sztuk) będą dostępne pod adresem e-mail: bilet@rockcafe.pl (zakup z odbiorem w dniu koncertu).
Bilety drukowane w cenie 90 zł będą dostępne w serwisie ebilet.pl oraz wybranych punktach sprzedaży. W dniu koncertu bilety będą dostępne w klubie w cenie 100 zł.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *