Na początku tego roku zastrzeżono nazwę Hall of Heavy Metal History. Uczyniła to organizacja non-profit D.A.D (Drums And Diabilities), która od ponad dekady w 15 krajach wspiera osoby niepełnosprawne oraz dzieci do 15 roku życia, u których zdiagnozowano raka.

Hala będzie działała jako oddział tejże organizacji organizując coroczne eventy upamiętniające wybitne postacie heavy metalu. W przeciwieństwie do Rock And Roll Hall of Fame tutaj możemy spodziewać się nie tylko nominacji naprawdę zasłużonych dla metalu artystów, ale i pożytecznej, charytatywnej działalności.

Widać to już po jeszcze gorącym ogłoszeniu tego, co ma wydarzyć się w 18 stycznia 2017 r. Pierwsza gala Hall of Heavy Metal History odbędzie się nie byle gdzie, bo w słynnym Anaheim Expo Center w Kalifornii. Gospodarzem imprezy będzie dobrze znany metalowej społeczności Eddie Trunk. Całość zebranej z biletów kwoty przeznaczona zostanie na fundację Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund, zaś do Hali wprowadzeni zostaną:

* Ronnie James Dio (RAINBOW, BLACK SABBATH, DIO)
* Rudy Sarzo (OZZY OSBOURNE, QUIET RIOT, WHITESNAKE)
* Frankie Banali (QUIET RIOT)
* Lemmy Kilmister (MOTÖRHEAD)
* Ross „The Boss” Friedman (MANOWAR)
* Vinny Appice (BLACK SABBATH, DIO)
* Don Airey (DEEP PURPLE)
* Andy Zildjian (Sabian cymbals)
* Randy Rhoads (Ozzy Osbourne)

Więcej na oficjalnej stronie: http://www.thehallofheavymetalhistory.org/store/

Hall Of Heavy Metal History

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *