Underground United to inicjatywa polskich niezależnych zespołów skupionych wokół krajowej sceny rock/metal. Niedawno kolektyw wydał swój pierwszy album zatytułowany „UNTitled”, będący przekrojem tego, co się obecnie w podziemiu ciężkiego grania w Polsce dzieje.

Ideą przyświecającą tak powstaniu Undeground United, jak i wydaniu kompilacji jest chęć pokazania, że niezależna muzyka tak rockowa, jak i metalowa w kraju jest bardzo urozmaicona i aktywna. Na płycie „UNTitled” zaprezentowało się w sumie jedenaście bandów, stanowiących jednocześnie trzon Undeground United. Są to: Miasto Gniewu, N3RV, Thesis, IdiotHead, Impala, HeadUp, Thar Ai, CLoN, Allan Hills, Frostbite i Gentuza.

“UNtitled” to rockowe podziemie w pigułce. Jest to zaledwie czubek góry lodowej tego, co dzieje się w Polsce w temacie alternatywnego łojenia. Jedenaście zespołów wyprodukowało jedenaście unikatowych numerów, nagranych specjalnie na potrzeby tej płyty. Żadne tam “młode talenty”, to już weterani, tacy którzy spalili w życiu niejedną scenę. Część z tych ludzi to absolutne świry, część to rozgniewani poeci, kolejna porcja to dźwiękowi chuligani, którzy lubią, gdy boli Cię głowa. Płyta jest eklektyczna i spójna zarazem: znajdziesz tu post-rock, metal, punk, hardcore i nawet rzeczy, których trochę nie da się sklasyfikować, ale to wszystko się zgadza. Wciągaj to i powiedz o tym każdemu kogo duchowa dieta nie jest Ci obojętna – informują członkowie UN.

Muzyczny kolektyw już planuje kolejne wydawnictwa oraz wspólne koncerty. Debiut wydawniczy UN można nabyć kontaktując się bezpośrednio z zaangażowanymi w akcję zespołami bądź za pośrednictwem facebookowego profilu. Posłuchać zaś poniżej:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *