Dziś swoją premierę ma 1. (i zapewne ostatni) po 20 latach album Pink Floyd zatytułowany „The Endless River”.  Album promuje utwór ‚Louder Than Words’, do którego tekst napisała żona Davida Gilmoura, Polly Simon. Nad odnowieniem utworów nagranych w czasie sesji do „Division Bell” pracowali David Gilmour i Nick Mason wspólnie z producentami Philem Manzanera, Martinem Gloverem [również muzyk Killing Joke – przyp. red.] i Andym Jacksonem.

David Gilmour o skomponowaniu utworu:

Muzyka powstała w trakcie ostatnich sesji do »The Division Bell«. Graliśmy we trójkę [z Nickiem Masonem i zmarłym Richardem Wrightem – przyp. red.] w moim studiu Astoria, na łodzi, a klawisze Ricka w tej kompozycji przypominają mi, że uczysz się coś cenić dopiero, gdy to stracisz. Na samym początku prac nad albumem poprosiłem Polly, aby napisała tekst. Uznała, że to, co jej zaprezentowałem, nie wymaga słów i samo słuchanie nas jest o wiele bardziej interesujące. Ale w końcu napisała je właśnie do tej piosenki, która w piękny sposób wyraża to, jak rodzi się to coś szczególnego, kiedy ja, Nick i Rick graliśmy razem. Ta magia była głośniejsza niż słowa.

Gilmour o procesie wybierania utworów na „The Endless River”

Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 podczas sesji do »The Division Bell«. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we 3.  Wybraliśmy następnie to, nad czym chcielibyśmy popracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł z nami nagrywać. Więc uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne. 

Nick Mason dodaje:

To nasz hołd dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *