Niedawno organizatorzy Summer Dying Loud 2017 zapowiedzieli, że jubileuszowa (dziesiąta) edycja 2018 odbędzie się w tradycyjnym już miejscu, w formie dwudniowego festiwalu. Dziś poznaliśmy pierwsze zespoły, które zobaczymy w dniach 7-8.09.2018 w Aleksandrowie Łódzkim.

Z herbacianych wysp przyjedzie bezkompromisowy stoner/doom metal, zespół, który po latach działalności zajmuje jdno z czołowych miejsc w swoim gatunku. W ubiegłym roku niektórym udało się gościć ich na Przystanku Woodstock, a dla tych, którzy z różnych przyczyn nie dotarli, obecność na tegorocznym Summer Dying Loud jest obowiązkowa. Witamy Orange Goblin!

Ereb Altor – zespół łączący black, epic oraz doom metal. Ich twórczość nasiąknięta jest motywami kulturowymi pochodzącymi z półwyspu wikingów oraz starożytnych wierzeń, z którego grupa się wywodzi.

W tym roku nie zabraknie rodzimych niszczycieli i propagatorów chaosu. W tegorocznym line-upie gości Mentor, thrashmetalowa, głośna i bezkompromisowa załoga ze Śląska. Dzisiejsze ogłoszenia dopełnia łódzki Doomster Reich, których nazwa zdradza nieco stylistykę, w jakiej się poruszają.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *