Poniżej możecie zobaczyć profesjonalne nagranie z koncertu solowego projektu Phila Anselmo – Philip H. Anselmo & The Illegals, nagrane 4 lipca na Roskilde Festival w Danii.

Były wokalista Pantery objeżdża właśnie Europę z zespołem sformowanym na potrzeby jego solowej płyty. W skład The Illegals wchodzą: gitarzysta Marzi Montazeri (kiedyś Superjoint Ritual), perkusista José Manuel Gonzales (Warbeast) i basista Steve Taylor.

Pierwszy solowy album Anselmo, „Walk Through Exits Only” sprzedał się w liczbie około 8,700 kopii w Stanach Zjednoczonych w pierwszym tygodniu po premierze, a także zadebiutował na 35. miejscu listy Billboard 200.

Wyprodukowany przez Phila i Micheala Thompsona w przeciągu kilku lat w studiu wokalisty w Nowym Orleanie, „Walk Through Exits Only”, jest szorstki, agresywny i w 100% w stylu Anselmo.

W czasie sesji nagraniowej powstało 15 do 17 utworów. Phil o czasie trwania albumu:

Mogłem wrzucić na ten album taką liczbę utworów, jaką tylko chciałem. Jednak jak dla mnie, te 8, które trafiły w końcu na płytę i trwają łącznie 40-coś minut, są moim pomysłem na właściwą długość albumu. Jeśli krążek trwa dłużej, robi się nudny, a ja nie chciałem nikogo zanudzić.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *