Słynny metalowiec Phil Anselmo znany z zespołów takich jak Pantera i Down postanowił chwilowo zmienić repertuar. Wraz z komikiem Dave’em Hillem wykonał cover znanej grupy indie rockowej The Smiths. Interpretacji utworu  ‘Please, Please, Please Let Me Get What I Want’ zaproponowanej przez Anselmo można posłuchać poniżej. Fakt iż Phil lubi grupę The Smiths nie jest tajemnicą. Swojej sympatii nie ukrywał w wywiadzie dla Radio.com, gdzie stwierdził:

The Smiths mają poczucie humoru. Kiedy chcą nagrywać coś chwytliwego – robią to, ale potrafią też być bardzo ponurzy. Myślę, ze te ponure brzmienia mogą się odwoływać do prawdziwego metalu w jakiś sposób. Myślisz, że wiesz czym jest depresja, groza i wstręt do samego siebie? Posłuchaj Morrissey’a.

Po czym dodał:

Myślę, że oni są ciężcy na swój własny sposób. Zawsze powtarzam, że ekstremalna muzyka występuje w każdych gatunkach. Oni są ekstremalni w ten sam sposób, w który ekstremalni byli Beatlesi czy Queen. The Smiths powinni zajmować tak samo wysoką pozycję, jak oni.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *