Christian McPhate z Dallas Observer przeprowadził niedawno wywiad z byłym członkiem Pantery i aktualnym wokalistą Down, Philem Anselmo. Muzyk mówił m.in. o trasie z Black Label Society, najnowszym EP Down i tworzeniu tekstów. Kilka najciekawszych wypowiedzi wokalisty tłumaczymy poniżej:

Phil został zapytany o nowe EP zespołu Down, ,,Down IV – Part Two”, które w pierwszym tygodniu od wydania sprzedało się w ilości 10 tysięcy kopii w USA i zadebiutowało na 23. pozycji Billboard 200:

Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że utwory są lepsze. Myślę, że trochę rzeczy z pierwszego EP to kawałki, które pozostały po 2006 roku. Coś w tym stylu. Mieliśmy materiał. Mogliśmy równie dobrze to wydać i pozwolić ludziom do tego dotrzeć. Ale przy nowym EP, wszystko jest bardzo organiczne i spontaniczne.

O nastawieniu wokalisty przy pisaniu tekstów:

To tak jakbym malował obraz, tworzył atmosferę. Nigdy nie lubiłem karmić słuchacza łyżeczką i mówić mu dokładnie tego, o czym są utwory, czy coś w tym stylu. Lubię, gdy ludzie wczytują się w nie. Wyciągają z nich to, co wyciągają. Potem słyszę o tym, jakie są ich koncepcje. To coś w stylu: „Wow, nigdy nie myślałem o tym w ten sposób.”

Wygląda na to, że Anselmo i Black Label Society bardzo spodobało się wspólne wykonywanie ,I’m Broken’ Pantery, o czym muzyk również wspomina w wywiadzie:

Jest duże prawdopodobieństwo, że zrobimy to ponownie w Dallas, ale nigdy nie wiesz jak będzie. Każdy występ jest nieco inny, bracie. Odkąd jesteśmy w trasie z Black Label Society, to wszystko wychodzi pod wpływem chwili. Nie chcemy robić tej samej rzeczy każdej pieprzonej nocy. Ale muszę powiedzieć, że Black Label Society ma cholernie dobre, profesjonalne brzmienie i jeśli chodzi o ich wykonanie Pantery, to zasługują oni na uznanie za to, że uczą, jak grać i odtwarzać ten utwór.

Cały wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem.

Phil Anselmo o wspólnym graniu z Black Label Society i nowym EP Down

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *