Robert Pasbani z Metal Injection przeprowadził wywiad z byłym członkiem Pantery i aktualnym wokalistą Down, Philem Anselmo. W rozmowie padły m.in. pytania o wspólne granie z Black Label Society utworu ,I’m Broken’ i zbliżającą się 10. rocznicę śmierci tragicznie zmarłego Dimebaga Darrella. Całe wideo możecie obejrzeć poniżej, a my tłumaczymy jego najciekawsze fragmenty:

O tym, jakie uczucia towarzyszyły Philowi, gdy podczas trasy ,,Revolver Golden Gods Tour” dołączył do Black Label Society, aby wspólnie wykonać utwór ,I’m Broken’ z repertuaru Pantery:

Czułem się świetnie. Za to mój głos nie czuł się świetnie, bo zawsze mam pierwszo-tygodniową depresję. Wciąż nawalam jeśli chodzi o pieprzone gardło. Ale ten moment sam w sobie był fajny… niesamowity. Minęło wiele czasu, odkąd ostatni raz widziałem widownię tak podekscytowaną i głośną. To było cholernie głośne. Wspaniałe przeżycie. Kocham to.

O nadchodzącej 10. rocznicy śmierci gitarzysty Pantery, Dimebaga „Darrella” (muzyk zginął 8 grudnia 2004r, zastrzelony w trakcie koncertu przez zamachowca):

To życie w żałobie. Z każdym rokiem to staje się trudniejsze. Nie ma ani jednej rzeczy w utracie Darrella, która stawałaby się łatwiejsza. To przygnębiające. To wszystko, co mogę powiedzieć.

Jak wiadomo, po śmierci Dimebaga stosunki między byłymi członkami Pantery nie układają się najlepiej. W 2011 roku wieloletnia dziewczyna Dimebaga, Rita Haney, wezwała Anselmo i perkusistę Pantery (a jednocześnie brata Darrella), Vinniego Paula, o pogodzenie się z szacunku do gitarzysty. Vinnie i Phil nie rozmawiali ze sobą od czasu zawieszenia działalności Pantery w 2003 roku. Ich relacje pogorszyły się jednak jeszcze bardziej, gdy perkusista obwinił Anselmo za śmierć Dimebaga, sugerując, że pewne komentarze na temat gitarzysty, których Phil dokonał tydzień przed incydentem na koncercie, mogły mieć wpływ na zabójcę Darrella.

Phil Anselmo o śmierci Dimebaga: "Każdego roku to staje się trudniejsze"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *