W związku z ostatnimi występami z Black Label Society i wspólnym wykonywaniem utworu ,I’m Broken’ Pantery, Phil Anselmo jest w ostatnim czasie zasypywany pytaniami odnośnie poważniejszej współpracy z Zakkiem Wylde w przyszłości. Podczas wywiadu z Mattem Pinfieldem z Fanpass, wokalista został zapytany o możliwość reaktywacji Pantery, gdzie miejsce zmarłego Dimebaga Darrella zająłby właśnie Zakk:

Właśnie koncertujemy (jako Down – przyp. red.) z pieprzonym Black Label Society, nie próbuj nigdy nie doceniać mocy konwersacji między mną i Zakkiem.
Wiem, że Rex (Brown, były basista Pantery – przyp. red.) jest mądrym człowiekiem. Ale pod sam koniec musiałoby nastąpić spotkanie przy stole – albo bez stołu – pomiędzy Rexem, Vincem (byłym perkusistą Pantery – przyp. red.) i mną, musiałoby wtedy dojść do wielkiego porozumienia między dwoma z nas (chodzi o Phila i Vinniego – przyp. red.), zanim cokolwiek by się wydarzyło. Z drugiej strony… Jest duża część mnie, która mówi: „To pokolenie na to zasłużyło. Zróbmy to.” Ale jest też drugie oblicze, które myśli: „Wiesz co, człowieku? Dziedzictwa przemijały. Te i tamte. Może powinniśmy to zostawić w spokoju i pozwolić temu być częścią historii?”

W późniejszym momencie wywiad znów zszedł na hipotetyczną reaktywację Pantery:

Jeśli pojawiłaby się kiedykolwiek jakaś odpowiednia wiadomość, w stylu- Ok, Pantera powraca, Zakk na gitarze, towarzyszyłyby temu ogromne emocje. To byłoby szokujące. Poszedłbym wtedy na wojnę. Byłbym w najlepszej możliwej kondycji.

Gdy Pinfield wspomniał, że pamięta, jak wokalista Pantery w jej latach świetności przygotowywał się do występów na żywo, Phil odpowiedział:

Miałem ze sobą trenerów od boksu i całe to gówno. Ale, wiesz, po tym, jak doznałem kontuzji pleców, pewne rzeczy stały się dla mnie bardzo uciążliwe. To było dla mnie bardzo złe uczucie. W pewnym momencie czułem się jak Superman, a potem wszystko zostało przecięte w pół. Hej, rozdałeś swoje karty i teraz nimi grasz. A ja przegrałem dużo rozdań. Myślę jednak, że powodem, dla którego siedzimy dziś tutaj i rozmawiamy jest to, że wygrałem też kilka z nich.

Phil Anselmo o reaktywacji Pantery z Zakkiem Wylde: "Duża część mnie mówi, że to pokolenie na to zasłużyło"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *