Francuski magazyn internetowy Hard Force przeprowadził wspólny wywiad z Philem Anselmo i Kjetilem-Vidarem „Frostem” Haraldstadem (Satyricon, 1349) na tegorocznym Hellfest we Francji.

Spytany o niedawne wykonania na żywo klasyków Pantery z dawnym kolegą z tego legendarnego zespołu – basistą Rexem Brownem i gitarzystą Zakkiem Wyldem, Anselmo powiedział:

Dobrze się przy tym bawimy. Szczególnie w atmosferze festiwalowej. Mogę zagrać 15 kawałków, które przejdą ludziom przez głowę, albo odświeżyć numery z przeszłości, a ludzie powiedzą, „O, znam ten utwór!”. Więc po prostu dobrze się bawimy. A to rodzi spekulacje, stłumione spekulacje – „O, co się wydarzy?”. Ale szczerze, im więcej się dowiem, tym więcej będę mógł wam powiedzieć, koledzy.

Perkusista Pantery – Vinnie Paul Abbott – uciął ostatnio wszelkie domysły na temat możliwości powrotu zespołu z Wyldem na miejscu zmarłem Dimebaga Darrella. W wywiadzie dla Revolver, Abbott powiedział:

Jeśli masz byłą żonę, z którą miałeś paskudny i nieprzyjemny rozwód, możesz nie chcieć nigdy więcej z nią rozmawiać. Co z tego, że cała twoja rodzina i przyjaciele wciąż nalegają, żebyś mówił jej znowu „cześć”? To tylko Twój wybór, co chcesz robić, a czego nie. Myślę także, że sporo ludzi jest samolubnych.  Potrafią tylko mówić: „Powinien ucałować się i pogodzić z Philem i będzie w porządku. Mogą ściągnąć Zakka Wylde’a i wszystko ułoży się wspaniale.” Nie, nie ułoży się wspaniale.

Wieloletnia dziewczyna Dimebaga – Rita Haney wezwała Vinniego i Phila do wyjaśnienia różnic w imię pamięci zastrzelonego w 2004 gitarzysty Pantery.

Abbott i Anselmo nie rozmawiali od rozpadu Pantery w 2003. Jednak ich relacja stała się jeszcze bardziej napięta, gdy perkusista pośrednio oskarżył Phila o śmierć swojego brata. Vinnie zasugerował, że wokalista oczernił w wywiadzie Dimebaga, co mogło podburzyć mordercę.

Phil Anselmo o wykonywaniu klasyków Pantery na żywo: "dobrze się bawimy"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *