Frontman grupy Down, Phil Anselmo, niedawno udzielił wywiadu dla Phoenix New Times, w którym wypowiedział się o nowym, ukończonym już minialbumie. EP-ka ma ukazać się wiosną tego roku.

Lauren Wise: Nawet jeśli minimalbum „The Purple” został wydany w 2012 roku, wydaje się, że zmieniło się bardzo dużo u Down i w twoich muzycznych przedsięwzięciach. Jak porównałbyś ten album do ostatnich nagrań Down?

Cóż, Down to Down, muzyka, jaką robimy, nie jest niczym bardzo skomplikowanym. Umieść mnie w tym samym pomieszczeniu razem z Pepperem [Keenanem, gitara] i Jimmym [Bowerem, perkusja], a dostaniesz Down. Ale co złapałem na tej płycie – trochę śmiesznie o tymmówić – ale klimat, jaki łapię, to bardzo ciężka dawka Black Sabbath, prawie jak „Technical Ecstasy”. Albo coś w tym stylu. Nieco bardziej niejasne Black Sabbath. I także Witchfinder General. To trochę śmieszne, ponieważ założyliśmy zespół ze względu na nasze uwielbienie do Black Sabbath, to samo z Witchfinder General. To cholernie na nas wpłynęło. Ale to jest to, co trzymałem z dala od nowego krążka. To prawdziwy powrót do naszych korzeni.

PhilAnselmo

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *