Na początku maja Phil Anselmo udzielił wywiadu w Birmingham (przy okazji trwania Golden Gods Awards Tour) dla stacji radiowej 94.9 K-Rock . Odpowiedział w nim m.in. na pytania związane z najnowszym mini albumem Down „Down IV – Part II”, ideą tworzenia epek i relacjami, jakie wiążą go z byłymi członkami Pantery.

94.9 K-Rock: Pierwszy singiel [z nowego mini albumu] jest zatytułowany ,We Knew Him Well’. Gdybyś mógł, powiedz coś o kawałku i jego znaczeniu.

Cóż… nie będę podawać słuchaczowi wszystkiego na tacy. Z Down mam możliwość być bardzo niejasnym, jeśli chodzi o teksty. Co lubię, to tworzenie takich tekstów, które, mam nadzieję, wykreują jakieś wyobrażenie w czyjejś głowie podczas słuchania utworów i czytania ich tekstów. […] Mam swoje własne zdanie, o czym i o kim jest utwór. Uważam, że ludzie powinni go posłuchać i wyciągnąć swoje wnioski. Sprawić, żeby pasował im do cholernego życia. Mogę ci powiedzieć, że główny riff, pierwszy riff jest Bobby’ego [Landgraf, gitarzysta]. Drugi riff jest Jimmy’ego [Bowera, perkusista]. I to wszystko, co mogę ci teraz powiedzieć!

Masz jakieś plany na nadchodzące projekty po okresie koncertowym?

Żadnych pobocznych projektów… ale definitywnie pracuję nad nowym albumem Illegals. Będzie zdradliwy, ohydny, nieustępliwy i cholernie ekstremalny. Obecnie mogę powiedzieć, że na razie jest w formie szkieletowej. Niektóre kości mogą z tego szkieletu zniknąć, ale jak go złożę i zacznę dodawać organ po organie, wyjdzie z tego naprawdę dobry album.

Co sprawiło, że skłoniliście się bardziej w stronę wydawania mini albumów?

Pytanie pieprzonej dekady! W tych czasach zakres uwagi każdej osoby jest nieco krótszy. Szczerze, jak dla mnie nagrywanie długich płyt to przeszłość. Nigdy więcej się za to nie zabiorę. To nudne. Jeśli mogę się skupić na stworzeniu pięciu lub sześciu najlepszych utworów, jakie mogę stworzyć, to epka jest sposobem, w jaki preferuję je wydać. Jest też kilka powodów dla Down. W przypadku pierwszych trzech albumów zajęło nam aż pięć lat przerwy pomiędzy każdym, żeby je wydać, więc robienie epek pomaga nam dostarczyć muzykę szybciej do ludzi. Nikt się szczególnie nie stresuje. No i w końcu Down jest złożony z kilku innych zespołów. Zbliża się wydanie nowej płyty Eyehategod i Jimmy [Bower] będzie tym zajęty. Pat [Bruders] tworzy mnóstwo grindcorowych rzeczy. Pepper [Keenan] zajmuje się różnymi sprawami. Ja pracuję nad Illegals, zarządzam wytwórnią i tak dalej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas ma inne sprawy… ale kiedy przychodzi czas Down, to czas dla Down. Wszyscy się angażujemy.

Niedawno ukazało się specjalne wydanie albumu „Far Beyond Driven” z okazji 20-lecia premiery tej płyty. Czujesz, że to było dawno temu?

Szczerze, jak dla mnie to uczucie, jakby było to wiele dróg stąd, ale potem znowu są takie dni, że czuję się, jakby to było zaledwie wczoraj. To połączenie obydwu tych uczuć. […] Pantera była najbardziej zwartym zespołem, z którym kiedykolwiek grałem w całym swoim życiu. Niewiarygodni muzycy, którzy mogli zrobić ze swoimi instrumentami, co tylko chcieli. To bardzo rzadkie i wyjątkowe. No i w końcu oddałbym wszystkie pochwały i miłość w moim sercu dla fanów. Publiczności Pantery. Są unikalni… wytrwali… brutalni… bezlitośni… wierni i lojalni.

Kontaktowałeś się z resztą muzyków Pantery czy wszystko załatwiali ludzie z managementu?

Wszyscy mamy kontakt przez e-maile. Nie odpowiadam za dużo, chyba że trzeba podjąć jakąś decyzję albo chcą ode mnie odpowiedzi na temat, czy coś jest fajne, czy cokolwiek. Jestem w kontakcie z Rexem [Brown, basista]. Uwielbiam Rexa. Uwielbiam Vinniego [Paul Abbott, perkusista]. Uwielbiam ich obu. Vince jest teraz kapitanem swojego statku i robi, co robi. Nie będę oceniać człowieka przez to, jak żyje i jakie decyzje podejmuje. Mam swój własny cholerny statek, którym muszę sterować. Rex i ja jesteśmy w kontakcie. Szanuję Vince’a i jego decyzje. Miłość jest prawem. Miłość podług woli.

Phil_Anselmo

3 Komentarze Phil Anselmo: „Jak dla mnie nagrywanie długich płyt to przeszłość”

  1. Pingback: Kryzys płytowy okiem muzyków: czy istnieje szansa na lepszą sprzedaż? | HeavyRock!

  2. Pingback: Kryzys płytowy ze świata rock ‚n’ rolla | adsoholik

  3. Pingback: Kryzys płytowy ze świata rock ‚n’ rolla | Rifferion

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *