15 lat temu Eddie Vedder, frontman Pearl Jam, żeglował z przyjaciółmi na Hawajach, gdy silny wiatr wywrócił ich łódź do góry dnem. Wiatr był tak silny, że w końcu odsunął łódź od Veddera i 2 kobiet, którzy tym samym stracili jakikolwiek punkt zaczepienia. Po 2 godzinach spędzonych w wodzie ich krzyki usłyszała dziewczyna imieniem Ashley Baxter i jej ojciec, Keith, żeglujący nieopodal. Znaleźli i wciągnęli na swój pokład pechową trójkę, a następnie uratowali pozostałych z dryfującej łodzi.

eddie vedder hawaii

Historia ta stała się inspiracją dla utworu „Future Days” z ostatniego albumu Lightning Bolt, lecz to jeszcze nie jej koniec.

Keith Baxter niedawno sam wziął udział w wypadku na wodzie, w którym o mało nie stracił nogi i w wyniku którego nabawił się paskudnego zakażenia kości. Jego córka w tym czasie przypadkiem trafiła na jedną z kobiet uratowanych 1,5 dekady temu. Ta, usłyszawszy o jej ojcu, założyła akcję na GoFundMe, której celem było pozyskanie $70 000 na pokrycie kosztów leczenia. Udało się. Następnie skontaktowała się z Vedderem, by mu o wszystkim powiedzieć, co zaowocowało tym, że członkowie Pearl Jam dorzucili kolejne $70 000 (na stronie widać 4 anonimowe wpłaty i 1 od gitarzysty Stone’a Gossarda – po $14 000 każda).

Warto przy okazji wspomnieć o tym, co również tydzień temu zrobił sam Eddie. Otóż przekazał czek na $10 000 samotnej matce, której nie było stać na prezenty dla 6 swoich dzieci.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *