Andrew Cole to dla większości zupełnie nieznany wokalista. Podjął się on jednak nie lada wyzwania. Gdy był dzieckiem, znęcano się nad nim w szkole. Teraz postanowił, że przekona swoich muzycznych idoli, by nagrali z nim utwór mający wspierać ofiary bullyingu. Najpierw musiał jednak do nich jakoś dotrzeć. Historię tego, jak mu się to udało, dokumentuje nowy film pt. #NoJoke.

Poniżej trailer, w którym rozpoznacie wiele znanych twarzy, które w końcu nie tylko dołączyły do muzycznego projektu, ale też podzieliły się swoimi historiami. Są to Jeff GoldblumSir Patrick StewartSlashSteve VaiMeat LoafChad SmithJulian LennonCedric The EntertainerJane LynchLights i Ozzy Osbourne. Niektórzy byli terroryzowani, a inni przyznają ze wstydem, że sami zastraszali innych.

Poza gwiazdami sceny i ekranu w filmie pojawią się także eksperci, którzy pomogą Andrewowi zrozumieć naturę problemu, jakim jest bullying oraz zmierzyć się z demonami własnej przeszłości. Badania dowodzą, że w przypadku ofiar bullyingu występuje dwukrotnie wyższe ryzyko cierpienia na problemy psychiczne w dorosłości niż u osób, które go nie doświadczyły. Bullying ma też związek z licznymi samobójstwami wśród dzieci i młodzieży. Co ciekawe – również po stronie oprawców.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *