Mikael Åkerfeldt i spółka potwierdzili pracę nad rocznicowym projektem: „The Official Book Of Opeth”. Będzie to kompilacja kolekcji wczesnych, prywatnych, szczerych zdjęć ze studia i występów na żywo okraszonych komentarzem. Fotografie złożą się na dokument kompletujący całą historię grupy po raz pierwszy od jej powstania w Sztokholmie w 1990 roku. Narrację oprócz Åkerfeldta, będą prowadzić obecni i byli członkowie zespołu, współpracownicy i goście muzyczni.

Do książki dołączona zostanie ekskluzywna, wcześniej nie wydana, akustyczna wersja „Atonement and Demon Of The Fall. Obok wersji standardowej (koszt 40£), wyjdzie limitowana edycja (koszt 250£) podpisana przez Akerfeldta i zawierająca numerowany wydruk tryptyku „Pale Communion” Travisa Smitha (nakład 500 sztuk).

Kilka słów od zespołu:

Jak być może wiecie, Opeth pracował ciężko przez kilka ostatnich lat by złożyć w całość bardzo fajną, napisaną w kawiarnianym, nieformalnym stylu biografię. Pojawi się w dalszej części tego roku i  jest nam miło ogłosić, że książka jest dostępna w pre-orderze.

Ostatnim krążkiem w dorobku Opeth jest Pale Communion z 2014 roku.

www.youtube.com/watch?v=a3sYPX17cFk

Opeth

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *