24.edycja Metalmanii odbędzie się 7 kwietnia w katowickim Spodku. Skład bardziej zróżnicowany niż w ubiegłym roku, więcej klasycznych dźwięków i parę niespodzianek.

Od stycznia prezentowaliśmy po kolei wszystkie zespoły, które wystąpią tego dnia. Pora na godziny wieczorne, oby wszyscy do nich dotrwali!

Asphyx nikomu nie trzeba przedstawiać. Klasyka death/doom, na scenie od 1987. Jedynym łącznikiem z pierwszą inkarnacją (choć nie oryginalnym członkiem) pozostaje człowiek-legenda, wokalista Martin Van Drunen.

Śląski Voidhanger (w składzie muzycy Infernal War, Iperyt, Massemord) zaprezentuje swoją mieszankę death, black i thrash metalu. „Dark Days Of The Soul” zbiera pochlebne recenzje, z pewnością zagrają więc coś z najnowszego krążka.

Norweski Emperor, główna gwiazda festiwalu, nowej płyty nie mają. Może to i lepiej. Od rozpadu w 2001 reaktywowali się trzykrotnie w celach koncertowych. Ich zeszłoroczny występ na Brutal Assault nie był porywający, oby w Spodku zaangażowali się bardziej.

Wrocławska Anima Damnata gra wyjątkowo ekstremalną odmianę death/black metalu. Piewcy hasła „Shit, Sex, Satan” obudzili się niedawno z dziesięcioletniego letargu za sprawą trzeciego albumu o bardzo długiej nazwie.

Legendarni death/grindowcy z Napalm Death nie zawodzą nigdy. Stanowią koncertową maszynę, niezależnie od obecności (lub nie) gitarzysty Mitcha Harrisa.

Małą scenę zamknie krakowski Ragehammer, drugi na Metalmanii przykład I-ligowego black/thrashu. Piekielna energia powinna obudzić część poległych, pozostałych Tymek zwyzywa ze sceny.

Jako ostatni na dużej scenie zaprezentują się blackowcy z Blaze Of Perdition. Pomimo koszmarnego wypadku z 2013 wciąż aktywni. Ostatnie materiały zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów takiej stylistyki.

That’s all, folks. Do zobaczenia w Katowicach!

Dla przypomnienia ceny biletów w przedsprzedaży:

 FAN – 666 PLN
Loża – 355 PLN
Sektory czerwone H, J – 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
Płyta – 190 PLN
Bilety dostępne na stronach:
shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *