24.edycja Metalmanii odbędzie się 7 kwietnia w katowickim Spodku. Skład bardziej zróżnicowany niż w ubiegłym roku, więcej klasycznych dźwięków i parę niespodzianek.

Kontynuujemy odliczanie, prezentując po kolei wszystkie zespoły, które wystąpią tego dnia.

Kata nikomu nie trzeba przedstawiać. Żywa legenda. Choć od kilkunastu lat pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski (oryginalną nazwę przejął gitarzysta Piotr Luczyk), wciąż wypełniają kluby wierną publiką.

Alastor, czyli kolejna reaktywowana ekipa z Polski. Zaczynali w 1986 od thrash metalu, który gdzieś w ich muzie pobrzmiewa do dzisiaj, pomimo intensywnych wycieczek w tzw. nowoczesność. Na koncie sześć pełnych płyt, koncerty przed Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT, Turbo, Wilczym Pająkiem, Dragon, Tankard, Death Angel, Flotsam&Jetsam oraz King Diamond. Perypetiami tego zespołu można by obdzielić kilka innych.

Destroyer666 przybywa z Anglii z potężną dawką piekielnego szaleństwa. Zespół powstał w 1994 w Australii, ale szlify zebrał po przeprowadzce do Europy. Obecna moda na black/thrash promuje w większości miernoty, KK Warslut i jego ekipa stanowią jeden z chlubnych wyjątków. Najnowszy album „Wildfire” zbiera znakomite recenzje, a za sprawą wpływów epickiego heavy metalu grupa zyskała nowych fanów.

Włosi z Viscera/// łączą wpływy psychodelii, drone, groove i post-hardcore. Niżej podpisany pójdzie wtedy pogadać z bdb kolegami, ale z pewnością komuś takie dźwięki leżą.

 

 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

 FAN – 666 PLN
Loża – 355 PLN
Sektory czerwone H, J – 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
Płyta – 190 PLN
Bilety dostępne na stronach:
shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *