24.edycja Metalmanii odbędzie się 7 kwietnia w katowickim Spodku. Skład bardziej zróżnicowany niż w ubiegłym roku, więcej klasycznych dźwięków i parę niespodzianek.

 

Kontynuujemy odliczanie, prezentując po kolei wszystkie zespoły, które wystąpią tego dnia.

Ketha to alternatywny metal z Krakowa. „Ścieżka dźwiękowa do rozpadającego się na naszych oczach świata. To brawurowa próba okiełznania szalejącej entropii i zilustrowania przy pomocy ciężkich jak śląskie powietrze gitar chaosu codziennych spraw.”

 Wolf Spider powstał w 1985 roku w Poznaniu w składzie: Leszek Szpigiel – śpiew, gitarzyści Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski, basista Mariusz Przybylski oraz perkusista Tomasz Goehs. Początkowo zespół nazywał się Wilczy Pająk, w 1988 po występie na Metalmanii zmienił nazwę na jej anglojęzyczny odpowiednik.

W latach 80. jeden z ważniejszych polskich zespołów thrashmetalowych i stały uczestnik festiwalu Metalmania. W późniejszym etapie kariery zespołu na gitarze grał również Dariusz Popowicz znany przede wszystkim z zespołów Acid Drinkers i Armia.

Zespół zawiesił działalność w 1991 po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie.

W 2011 został reaktywowany w składzie: Piotr Mańkowski i Maciej Matuszak (gitary), Mariusz Przybylski (bas), Beata Polak (perkusja) i Jacek Piotrowski (śpiew), którego rok później zastąpił Maciej „Rocker” Wróblewski, związany dotychczas z powermetalowym zespołem Titanium.

W tym składzie zespół nagrał i wydał w 2013 płytę EP „It’s Your Time”, odbył udaną trasę po Chinach w 2014, oraz wydał album „V”, który ukazał się 9 października 2015. Choć „Rocker” odszedł z kapeli w 2016, wciąż często występuje z Wolf Spider na żywo.

InSammer to szwedzki zespół alternatywno-metalowy. Powstali w 2012, inspirują się takimi nazwami jak Meshuggah, Korn, Marilyn Manson, Mnemic, Deftones, Katatonia.

Ceny biletów w przedsprzedaży:

 FAN – 666 PLN
Loża – 355 PLN
Sektory czerwone H, J – 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
Płyta – 190 PLN
Bilety dostępne na stronach:
shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *