Obscura powoli, ale zdecydowanie przebudowuje swój skład. W lipcu zespół opuścili Hannes Grossmann i Christian Muenzner, a obecnie Obscura ogłosiła, kto został nowym gitarzystą zespołu. Lider Obscury Steffen Kummerer tak skomentował nowy skład zespołu:

Tom “Fountainhead” Geldschläger [nowy gitarzysta –  przyp. red.] i Sebastian Lanser [perkusista, który zajął to miejsce po Hannesie Grossmannie] dodadzą nowych i świeżych wibracji do charakterystycznego brzmienia Obscury. Bezprogowe gitary i perkusja w stylu fusion zdecydowanie wpłynie na nasze teksty. Nie mogę się doczekać pracy z tymi nowymi, utalentowanymi muzykami nad czwartą płytą. Obecnie jesteśmy w trakcie pisania nowego materiału, ponownej aranżacji już spisanych pomysłów, rozpoczynamy także przygotowania do nadchodzących występów na żywo, które odbędą się w 2015 roku. Niebawem ogłosimy pierwsze koncerty i międzynarodową trasę promującą nowy album. Z nową płytą przygotowujemy się na intensywne występy i stworzenie pełnego wydania koncertowego, chcemy spotkać naszych fanów i przyjaciół z całego świata!

Nowy gitarzysta Tom Geldschläger również wydał swoje oświadczenie:

To dla mnie wielka przyjemność, ogłosić, że dołączyłem do Obscury jako nowy gitarzysta. Współpracowałem już z Linusem [basistą zespołu] oraz byłymi członkami Christianem i Hannesem przy niedawnych projektach, dodatkowo od czasu ich pierwszej trasy śledzę karierę tego zespołu, więc takie przejście odczuwam jako zupełnie naturalne. Przejęcie obowiązków Christiana sprawia, że czuję się zarówno dumny jak i odprężony, gdyż znamy się i szanujemy od wielu lat. Nie mogę się doczekać koncertowania z moim nowym, fantastycznym zespołem, BARDZO szybkiego wejścia do studia nagraniowego oraz grania na zarówno progowej i jak i bezprogowej gitarze dla szerszej publiczności.

Obscura na swoim kanale na Youtube opublikowała dwa filmy ukazujące umiejętności nowego gitarzysty:

www.youtube.com/watch?v=RnAwrSbV9Lo

www.youtube.com/watch?v=RxEebmkGF8U

Obscura_Steffen_Kummerer_2

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *