Najnowsza płyta trójmiejskiej formacji Absyntia będzie nosiła tytuł VERTE. Jej premiera odbędzie się 11 kwietnia, przy okazji specjalnego koncertu. Wydanie albumu połączone jest z jubileuszem 10 lecia istnienia formacji.

Na koncercie w legendarnym sopockim Spatifie 11 kwietnia wystąpią również goście – oprócz muzyków, którzy uczestniczyli w nagraniach studyjnych, pojawią się ludzie związani z zespołem w początkowych latach jego funkcjonowania. Nowy album zapowiadają między innymi: znakomity, nieco zimnofalowy i psychodeliczny singiel „Mapy”.

Autorem okładki albumu jest gdański fotograf i artysta Roman Krugliński.

Zespół  Absyntia debiutował marcu 2009 roku płytą Nocne historie, z której utwory można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Gdańsk, Program III Polskiego Radia oraz wielu innych. W tym samym czasie grupa rozpoczyna koncerty, których na swoim koncie aktualnie ma około 150 (w Polsce i w Europie, na rozmaitych festiwalach, trasy oraz występy na jednej scenie u boku takich wykonawców jak np. Pink Freud, Lao Che czy ostatnimi czasy – zespół Kult ). W 2011 roku zespół wydał dobrze przyjęty przez dziennikarzy oraz publiczność krążek EP Korytarze.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *