Dzisiejsze newsy z zachodu nie pozostawiają wiele wątpliwości, że tegoroczna edycja Wacken Open Air (2.08-4.08) będzie pełna legend ogromnej liczby gatunków. Poniższa lista z pewnością zaspokoi na jakiś czas głód dalszych ogłoszeń. Latem zobaczymy zatem:

Judas Priest – Bogowie heavy metalu wracają wraz z nowym wydawnictwem Firepower, albumem, który zdążył już wywołać niemałe zamieszanie na rynku. Szczęki opadły fanom po odsłuchaniu tego materiału. Z kolei Rob Halford, Glenn Tipton, Richie Faulkner, Ian Hill and Scott Travis to ikony same w sobie, twórcy nieśmiertelnych hymnów, historii metalu, osiemnastu wybitnych albumów. Czekamy na nich z niecierpliwością!

Na deskach dużej sceny zobaczymy Dimmu Borgir. Koncert podczas tegorocznego W:O:A będzie jedynym, jaki zespół zagra w Niemczech w 2018. Ponadto, będzie to idealna okazja, by usłyszeć kawałki z nowego, zapowiedzianego niedawno albumu. Po siedmiu latach oczekiwania na nową muzykę fani są wygłodniali, więc możemy spodziewać się pod sceną przepływu prądu o wysokim napięciu!

Ci, którzy pamiętają czasy, kiedy Vince Neil podbijał glammetalowe serca, z pewnością szturmem ruszą na koncert ex-wokalisty Mötley Crüe. Usłyszymy między innymi hity, takie jak Dr. Feelgood, Kickstart My Heart czy Wildside.

To juz dziewiąty raz, kiedy Children of Bodom odwiedzają świętą ziemię Wacken. Zespołu z pewnością nie trzeba przedstawiać, gdyż stanowią czołowych i jednych z najlepszych przedstawicieli melodic death metalu. Wacken, przygotujcie się na uderzenie!

Amaranthe zagra drugi koncert na festiwalu. Zespół złożony między innymi z trzech wokalistów, stanowi mieszankę popu i metalu. Na tym właśnie polu należą do ścisłej czołówki.

Bilety na festiwal są dostępne poprzez stronę www.metaltix.com!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *