Wczoraj na stronie pojawiła się informacja o aż 26 nowych zespołach w składzie W:O:A 2019. Spośród wszystkich zespołów, warto wyróżnić trzy:

Uriah Heep

Zadziwiające jest to, że zespół z tak długą historią i taką popularnością jeszcze nie był na festiwalu w Wacken. Tym razem organizatorzy postanowili to zmienić! Brytyjczycy w tym roku świętują 50cio lecie istnienia grupy. Jako prekursorzy heavy metalu zafundują nam podróż sentymentalną do początków naszego ulubionego gatunku.

Triumph of Death, czyli Hellhammer Toma Warriora

Tom Warrior wykorzystuje swój projekt Triumph Of Death, żeby uczcić pamięć po jego legendarnym zespole Hellhammer. Zespół był inspiracją dla późniejszych black oraz death metalowych zespołów, mimo swojej krótkiej działalności. Ci, co lubią posłuchać, jak kiedyś wyglądały początki extreme metalu, to to jest idealna okazja, żeby się przekonać.

Monster Magnet

Amerykańscy muzycy wykonujący stoner rock’a wydali w poprzednim roku album Mindfucker, który tak, jak poprzednie ich produkcje pokazał klasę, którą reprezentuje ten zespół. Nie możemy się doczekać ich występu na W:O:A 2019!

Pozostałe zespoły, jakie zostały ogłoszone to:

Aborym, Angelus Apatrida, Asrock, Baby Face Nelson, Crazy Lixx, Crobot, Deathstars, Dirty Shirt, Eclipse, Lucifer Star Machine, Nachtblut, Nordjevel, Prong, Savage Messiah, Skew Siskin, The Damned, The Lazys, The New Roses, The Quireboys, The Wild!, Warkings, Wiegedood, Zuriaake

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *