Dzisiejsze ogłoszenia nie zapowiadają co prawda żadnych wielkich gwiazd, ale wśród piętnastu kapel, które wystąpią (w większości) na Beergarden Stage, znajdą się te, na których warto zawiesić oko.

Pierwsza nazwa to Heathen Apostles, czyli mroczne country z gotyckimi elementami. Wpływy country słyszalne są także w twórczości Jacka Broadbenta, który jednak najbardziej skupia się na partiach gitarowych.

Wódka razem z piwem? Rolę soundtracku do tego połączenia spełni doskonale Ivanovich & The Kreml Krauts. Z kolei Da Rocka & Da Waitler oczarują publiczność akordeonami.

Extrabreit wzbogaca line-up o niemiecki punk, a Das Pack o dawkę klasycznego rocka. Rose Bogey’s to dla odmiany kombinacja bluesa i folku. Acoustic Steel to, jak sama nazwa wskazuje, hard rock/metal grany akustycznie. Zapowiedziano także powrót lokalnych bohaterów z Asrock!

Należy wiedzieć, że pionierzy Wacken to nie tylko Saxon czy Blind Guardian, ale również The Waltons. Muzycy mają na koncie trzy albumy studyjne i masę doświadczenia, gdyż ich historia sięga lat 90′. The Cow Punk to także weterani, którzy pojawili się na W:O:A już w 1992 i 1994. Mambo Kurt również nie pierwszy raz gościć będzie na W:O:A. Absolutnie nie do pominięcia są Wacken Firefighters, którzy po raz kolejny zagrają dla nas na festiwalu!

To jeszcze nie wszystko! Ogłoszono również powrót Vegan Black Metal Chef. Jakkolwiek hipstersko to nie brzmi, zapowiada się dobrze. Także Witch Taint to zespół, który zapewni nam show w podobnych, mrocznych klimatach. Nie jest to jednak black metal, ale program komediowy… Jako ostatnie w dzisiejszych ogłoszeniach pojawiło sie The Wacken Slam Battle .

Bilety na Wacken Open Air 2018 dostępne są poprzez stronę www.metaltix.com

Podczas tegorocznej edycji zagrają między innymi: Judas Priest, Nightwish, In Flames, Ghost, Helloween – Pumpkins United, Danzig, Running Wild, Behemoth, Dimmu Borgir, Arch Enemy, Children Of Bodom, In Extremo, Hatebreed, Gojira, Steel Panther, Doro, Alestorm, Dirkschneider, Samael, Cannibal Corpse, Schandmaul, Destruction, Clawfinger, Korpiklaani, Eskimo Callboy, Die Apokalyptischen Reiter, Converge, Riot V, Epica, Tremonti, Wintersun, Oomph!, Amorphis, Vince Neil

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *