Progresywno rock-metalowy keep rockin` jest już na ostatniej prostej przed wydaniem swojego najnowszego albumu zatytułowanego Seismic Shift.  Zespół prezentuje dwa nowe klipy – w tym specjalny quarantine playthrough.

keep rockin` istnieje od 2008 roku. Zespół ma na swoim koncie już dwie duże płyty, EP-kę i kilka singli. Najnowszy, trzeci, album grupy zatytułowany Seismic Shift swoją premierę będzie miał 17 kwietnia. Krążek promowany jest singlem zatytułowanym Freeze The Day.

W ostatnim czasie keep rockin` zaprezentował także nowe wideo będące niejako odpowiedzią na panujący obecnie stan epidemiczny i obowiązek pozostania w domu.

„Mieliśmy w planach profesjonalny obrazek do kolejnego singla. Niestety, w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Postanowiliśmy więc zrobić coś innego… – informuje na swoim profilu FB zespół. – Prezentujemy „Slaves To The Valley” – nowy singiel z „Seismic Shift” w wersji #zostanwdomu.

Na Seismic Shift idziemy w stronę nowoczesnej muzyki progmetalowej – tłumaczy zespół. – Z biegiem lat na pewno nabraliśmy odwagi do większego eksperymentowania, co zaprowadziło nas w rejony muzyki bardziej technicznej. Nie boimy się bardziej złożonych struktur, żonglowania tonacjami, klimatem, czy podziałami rytmicznymi. Zmiany w składzie również zrobiły swoje, bowiem każda nowa osoba przyniosła nowe inspiracje. Na „Seismic Shift” dokonała się natomiast zmiana najbardziej ewidentna, gdyż jest to pierwszy album zawierający żeński wokal Michaliny Domańskiej-Krawiec, która dołączyła do nas w 2019 roku.

Premiera nowego albumu keep rockin` Seismic Shift 17 kwietnia 2020 roku.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *