Noel Gallagher, jeden z członków nieistniejącego już zespołu Oasis, powiedział w wywiadzie dla Q, że grupa może wznowić działalność jedynie z pobudek finansowych. Stwierdził też, że nikt jeszcze nie zaproponował im powrotu na scenę. Oto wypowiedź muzyka:

Nikt do tej pory nie złożył nam oferty. Nawet kiedy siedziałem razem z Liamem (Gallagherem – przyp. red.) w jednym pokoju, nikt nie powiedział: „Czyż Oasis nie było świetne? Powinniście znów grać!” . Ale jeżeli kiedykolwiek powrócimy, to tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Mielibyśmy to zrobić charytatywnie? Nie ma szans. Nie jesteśmy tym typem ludzi.

Ucina także spekulacje dotyczące ich ewentualnego występu na Glastonbury:

Glastonbury? Nie sądzę, aby Michaela Eavisa (fundator i pomysłodawca Glastonbury – przyp. red.)  było na to stać. Czy moglibyśmy kiedyś powrócić na scenę? Dopóki wszyscy żyją i mają włosy, to jak najbardziej tak, ale – jak już mówiłem – jedynie dla pieniędzy.

Wspomina też o The Stone Roses, którzy zreformowali się w 2011r.

Spójrzcie na The Stone Roses. Kiedy ciągle dostajesz pytania o powrót, możesz tylko stale odpowiadać „nie”, aż w końcu odpowiesz „tak”. Nigdy nie rozmawiałem o tym z Johnem Squirem (gitarzysta The Stone Roses – przyp. red.) ale to jest trochę tak, jak gdyby John zgodził się na ten powrót bo męczyły go te pytania. Teraz The Stone Roses jest już po reunionie i kto o nich pamięta?

Gallagher powiedział też, co myśli o powrotach rozwiązanych zespołów:

Uważam, że to jest zakorzenione w brytyjskiej psychice. Wiesz, dni chwały, imperium. „Led Zeppelin! The Smiths! The Jam! Oni wszyscy powinni wrócić na scenę!” Ale po co? Po to aby potem ich fani w średnim wieku powiedzieli: „Nie są już tak dobrzy jak wcześniej”? Identycznie byłoby z Oasis: „Tak, nie jesteśmy już tak dobrzy jak wcześniej”

Noel Gallagher jest obecnie członkiem zespołu Noel Gallagher’s High Flying Birds. 2 marca ukaże się 2. studyjny album grupy zatytułowany „Chasing Yesterday”.

www.youtube.com/watch?v=FjkMsJhdgw4

Noel Gallagher

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *