Kolejna edycja No Reason To Live, która odbyła się 8 lutego w łódzkim Magnetofonie, zaprezentowała fanom black metalowego grania 4 zespoły. Poniżej wideo- oraz fotorelacja autorstwa Marka Maciejewskiego.

Wystąpili:

Łódzki Odium Humani Generis – określany jako nadzieja lokalnej sceny.

Outre – krakowski top polskiego blacku. Muzyka dla wymagających, którzy nie boją się połamanych rytmów i transowych motywów. Zespół zaczyna promocję nowego albuum pt. „Hollow Earth”.

Negative Plane – prawdopodobnie najbardziej oryginalny przedstawiciel amerykańskiej sceny black metalowej z Nowego Jorku (choć nas nie zachwycił). Ich muzyka to skrajny nihilizm pomieszany z okultyzmem. Jak dotąd wydali dwa pełne albumy „Et in Saecula Saeculorum” (2006) i „Stained Glass Revelations” (2011).

Na zakończenie wystąpił słowacki Malokarpatan. Ten oldschoolowy black metal łączący się z rodzimym folklorem, zdobywa szczyty corocznych metalowych podsumowań i wznosi się na wyżyny bezkompromisowości. Dla mnie najlepszy występ tej edycji No Reason To Live. Zespół ma w dorobku dwa duże albumy: „Stridžie dni” z 2015 i „Nordkarpatenland” z 2017 r.)

Fotorelacja:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *