Na oficjalnym YouTubie zespołu Nightwish, pojawiło się nagranie, w którym obecny perkusista kapeli Jukka Nevalainen, wydał oświadczenie o przerwaniu współpracy z zespołem z powodu dręczącej go bezsenności. Nevalainena podczas trwających prac nad 8. albumem Nightwish ma zastąpić obecny perkusista zespołu Wintersun Kai Hahto. Treść oświadczenia tłumaczymy poniżej.

Jak zacząć mówić o czymś, o czym nie chce się powiedzieć, pomimo, że się wie, iż decyzja którą się podjęło jest jedyną (a przynajmniej tą jedyną właściwą) rzeczą jaką możesz w danym momencie zrobić? Teraz muszę sam zmierzyć się z tym dylematem i zrobię wszystko co w mojej mocy, by użyć odpowiednich słów.

Od wielu lat cierpię na sporadyczny, lecz bardzo ciężki przypadek bezsenności która była również moją niechcianą towarzyszką w czasie naszych tras koncertowych. Zrobiłem wszystko co mogłem, by ją kontrolować lub przynajmniej sobie z nią jakoś radzić.Tak naprawdę wciąż nie wiemy dlaczego potrzebujemy snu, więc niestety nie mamy też zbyt wielu dostępnych informacji, na temat tego z jakiego powodu niektórzy z nas cierpią na bezsenność. Nie ma 100% skutecznego lekarstwa na ten problem.

Podczas ostatniego miesiąca oczywistym stało się dla mnie, że z powodu mojej bezsenności nie mogę wypełniać moich obowiązków jako muzyka w sposób w który bym pragnął i z precyzją na którą ta muzyka zasługuje. Tak więc zadecydowałem, by zrezygnować z moich obowiązków jako perkusisty Nightwish w czasie nagrywania nadchodzącego albumu oraz późniejszej trasy koncertowej. Wciąż będę zaangażowany w codzienne przedsięwzięcia zespołu, ale najdroższa i najważniejsza dla mnie rzecz, granie, nie jest na obecną chwilę możliwe. Czas pokaże co przyniesie nam przyszłość.

W sferze prywatnej, moja decyzja jest dla mnie nieopisanie smutna. Na szczęście patrząc na to z pewnym dystansem to „tylko” część ciągłych, nieuniknionych przypływów i odpływów życia. Smutne rzeczy są jego częścią w równym stopniu, jak te piękne, niezapomniane doświadczenia i przygody w których miałem przyjemność  uczestniczyć. I na pewno czeka mnie jeszcze wiele innych przygód.

Mój dobry przyjaciel Kai Hahto będzie grał na perkusji na nadchodzącym albumie. I jestem mu ogromnie wdzięczny za to, że nie wahał się ani minuty, gdy zdecydował się nam pomóc w tej trudnej sytuacji. Jeżeli chodzi o koncertowanie, ten temat jest póki co wciąż otwarty, ale poinformujemy was o nowym składzie tak szybko jak to będzie możliwe.

Jeżeli początek tego był trudny, podobnie jest też z końcem. Więc może zacytuję coś stosownego do sytuacji: „Zawsze możesz stracić to co posiadasz, lecz nigdy nie stracisz tego kim jesteś.”

Materiał wideo z oświadczeniem Jukki Nevalainena można zobaczyć poniżej.

www.youtube.com/watch?v=3W7TJcuuYgQ

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *