Gitarzysta As I Lay Dying, Nic Hipa opublikował wczoraj na swoim facebookowym profilu oświadczenie, dotyczące zarzutów, jakie Tim Lambesis niedawno postawił swoim kolegom z zespołu, w wywiadzie dla AltPress.com . Oto jego treść:

W zeszły piątek usiadłem na sali rozpraw, aby wspierać przyjaciela. Przez znaczną część dekady nasze życia zawodowe i osobiste były jak relacja w rodzinie. Intencją mojej obecności na sali było publiczne przyznanie się do głębokiej troski i współczucia dla tej osoby.

Widziałem jak szuka siły, żeby obserwować tego przestępcę pierwszy raz od roku, kiedy dowiedziała się o spisku na temat jej morderstwa. Słuchałem, jak opisywała swoją miłość, którą kiedyś czuła do człowieka, którego wielbiła, któremu ufała i na którym polegała. Opisywała jak zostawił ją i dzieci. Opisywała zdradę, do której się nie przyznał, ale którą popełnił, ze względu na utracone poczucie moralności. Ta wymówka została później usprawiedliwiona przez obronę –  nadużywanie narkotyków przeszkodziło mu w poprawnej ocenie sytuacji.

Próbowała odbudować życie, z trójką dzieci, z dala od mężczyzny, który uważał ich za coś jednorazowego. Siła i elastyczność tych dzieci, które uratowała od ubóstwa i pewnej śmierci, były później wystawione na próbę przez rodzinne zawiłości. Jej pragnieniem było dać im miłość i stabilność. Jego odpowiedzią był wyrok na nią.

Oglądałem jak jego obrona przyznaje się do przestępstwa lecz utrzymywała ponownie, że to narkotyki powodowały niestabilność umysłową. Oskarżenie przypomniało o misternie zaplanowanych akcjach, występujących w przeciągu kilku tygodni. Intryga polegała na użyciu dzieci, żeby zabezpieczyć kod bramy dla niedoszłego zamachowca i plany na użycie ich jako późniejszego alibi. Doskonały spisek wskazujący na zaplanowany z premedytacją zamach, a nie na chwilową bezmyślność.

Widziałem, jak sąd podkreślał fakt, że wiele osób zażywa sterydy, ale nie planują oni mordowania niewinnej kobiety. Dla niektórych dążenie do czegoś takiego oznacza jakiś uszczerbek w specyfice osoby. Sąd zwrócił uwagę także, że angażowanie dzieci w tego typu akcje jest karygodne.

Relacje, które widziałem na sali rozpraw były szczegółami, które bardzo dobrze znałem z pierwszej ręki.

Dzielę się moją odpowiedzią ze względu na rozmowę pomiędzy Timem Lambesis a Ryanem J. Downey, która miała miejsce na łamach AltPress.com, chwilę po tym jak tej kobiecie i jej dzieciom zapewniono bezpieczeństwo.  Za powierzchownością tego skruszonego człowieka z odnowioną osobowością, wiarą i pozornymi wyrzutami sumienia jest ukryta okropna chęć do czynienia dalszych krzywd osobom, które go nie wspierają. To ciągła obrona zachowania, które niwelowało każdy aspekt życia tej niewinnej kobiety i powodowało uraz dzieciom.

Nie ma skruchy w tym pseudo-filozoficznym żargonie i ocena jego relacji ze mną i byłymi członkami grupy jest oszczerstwem. Rozmawiałem z nim bezpośrednio i całe moje serce, miłość i lojalność były skierowane w stronę jego ofiar. Te ofiary to ludzie, dla których otworzyłem serce jak dla rodziny, i którym życzę, aby udało się wyleczyć z jego nadużyć. Przy kompletnym braku poszanowania dla prawdy, jak z całą pewnością on to rozumie, wymyślił powody, żeby zrobić z nas ludzi, którzy go nie wspierają.

Celem jego zniesławienia jest stworzenie atmosfery przyjaźni i wsparcia pod pretekstem zbliżającego się wyjawiania sekretu. Niestety zaszło to tak daleko, że wielu obcych ludzi krytykuje tych z nas, którzy bronią ofiar jego zbrodni.

Ubolewam nad faktem, że wykorzystuje to, aby znaleźć usprawiedliwienie dla swoich czynów. Oskarżyciel stwierdził, że jest to narcystyczny socjopata, który potrzebuje terapii. Dla tych z nas, którzy o tym wiedzą, dokładnie taki jest ten człowiek. To karygodne, że pomimo wszystko jest on spokojny jak zawsze.

Dla Jordan, Josha, Phila i siebie, będziemy iść dalej, wiedząc, że zachowaliśmy się honorowo, troskliwie i lojalnie w stosunku do osób, które tego potrzebowały.

Nick Hipa (As I Lay Dying) o Timie Lambesis: to narcystyczny socjopata, który potrzebuje terapii

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *