Nic Ritter, znany przede wszystkim jako perkusista Warbringer oraz Prototype, zmarł. Przyczyny zgonu nie są znane. Miał zaledwie 36 lat.

O jego odejściu poinformował fanów John Kevill (wokalista Warbringer), który złożył hołd zmarłemu koledze w następujący sposób:

Kilka dni temu dostaliśmy smutną wiadomość. Perkusista naszego zespołu, Nic Ritter, zmarł.

Nic odszedł w środę, lub w czwartek. Ja otrzymałem wiadomość w czwartek wieczorem. Znam niewiele szczegółów jego śmierci. Nie widziałem się z nim od wielu lat, chociaż rozmawialiśmy w ostatnim czasie kilka razy. Zawszę będę czuł żal, że nie mieliśmy okazji się spotkać jeszcze raz.

Nic zagrał z Warbringer coś koło 400-450 koncertów w latach 2008-2011. Grał na albumie Waking Into Nightmares, wprowadzając zespół na nowy poziom i pomagając nam ukształtować naszą tożsamość, co trwa do dzisiaj. Był prawdziwą gwiazdą i wynalazcą nowego stylu w grze thrash metalowej.

Niestety, Waking Into Nightmares, według mojej mojej wiedzy, nie jest jego najlepszym albumem. Wstyd, że nie nagrał z nami innych płyt, ale wiem, że był zadowolony z pracy nad tamtym krążkiem.

Spoczywaj w pokoju, stary, dobry przyjacielu.

–Kevill

warbringernicritter

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *