4 stycznia w klubie Potok w Warszawie odbędzie się koncert zespołów: Neuronia, Unsaint i Spinalkhor. Wystąpią trzy zespoły o diametralnie odmiennym podejściu do metalu, które łączy… osoba basisty – Lokiego – i stąd też nazwa imprezy, LokiFest.

Neuronia została założona w grudniu 2003 roku w Błoniu. Zespół znany jest z mieszania stylów, ale jego główną wypadkową jest miks heavy i thrash metalu. Neuronia ma na swoim koncie trzy albumy – ostatni to Under the Same Sky, który ukazał się w grudniu 2015 roku – oraz kilka mniejszych wydawnictw. Tuż przed styczniowym koncertem zespół będzie obchodzić swoje piętnastolecie.

Unsaint – załoga grająca thrash-death metal okraszony charakterystycznym groovem. Chłopaki na koncie maja dwa wydawnictwa, a ich główne inspiracje to metal końca lat 90tych czyli muza agresywna ale zawsze oparta na konkretnych i rozpoznawalnych riffach.

Spinalkhor to zespół założony w 2016 roku. Zależnie od członków, wpływy muzyczne oscylują pomiędzy takimi zespołami jak Tool, Opeth, czy Gojira, co nie do końca znaczy, że takiej dokładnie muzyki można się spodziewać. Zespół stara się tworzyć tak, by materiał był eklektyczny, jednak całość zawiera się w szerokich ramach progresywnego metalu. Akcent stawia bardziej na budowanie klimatu, niż „techniczne granie”.
W swoich tekstach porusza tematy osobiste, ale w szerszym ujęciu, co daje częściowy obraz problemów społecznych, związanych z przytłaczającą dominacją nowych technologii.
Obecnie przed zespołem staje wyzwanie zaprezentowania swojego materiału szerszej publiczności. 6 grudnia br. zespół udostępnił swój pierwszy utwór demo pt. Many Of Us, mając jednak w zanadrzu kolejne dziesięć utworów, z których większość będzie można usłyszeć na żywo.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *