Tool po raz kolejny zaprosili do swego studia gości z zewnątrz, którzy „dostąpili zaszczytu” i mogli usłyszeć ich nowy album.

Wcześniej mieli już taką okazję Tomas Haake (Meshuggah) oraz Tom Morello, który opisał ich nową muzykę jako „tubylczą”, „symfoniczną” i „sexy”.

Tym razem we trójkę na miejscu stawili się Adam „Nergal” Darski (Behemoth), Morgan Ågren (Mats/Morgan Band, Kaipa) oraz Paul De Maio(Entertain The Beast), choć podobno lista „VIP-ów” była dłuższa. Ci panowie opisali jednak swoje doznania w mediach społecznościowych (posty poniżej), a dane było im posłuchać „5-6 utworów”.

Warto zaznaczyć, że na miejscu nie był obecny wokalista Maynard James Keenan, który rzekomo obecnie pisze teksty i do skończonej już muzyki ma dograć wokale. To chyba nie będzie jednak krótki proces, ponieważ dopiero co „zgasił” na twitterze fankę, która twierdziła, że perkusista Danny Carey i gitarzysta Adam Jones jej powiedzieli, że nowy album Tool ukaże się latem tego roku. Keenan zdecydowanie zaprzeczył, że będzie to lato, ale kwestii roku nie podważył. Możliwe, że fanka się przesłyszała i chodziło im o ukończenie nagrywania, a nie premierę.

Z kolei podczas targów NAMM basista Justin Chancelor odegrał nieco linii basowych, z których część prawdopodobnie pochodzi z wyczekiwanej płyty. Wideo poniżej (start ok. 4 minuty):


 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *