W wywiadzie dla brytyjskiego Metal Hammera, Adam „Nergal” Darski zapytany został o prace nad nowym albumem Behemoth. Jak mówi:

Od teraz cała moja energia skupia się na Behemocie. Jestem strasznie podekscytowany tekstami na nową płytę, a wydaje się, że napiszę większość z nich. Czuję silną inspirację.

Kiedy skończyłem pracować nad „The Satanist” miałem zasadniczo dość muzyki w ogóle. Myślałem, „Nie wiem, czy jest we mnie jeszcze jakakolwiek ekstremalna muzyka.” Więc musiałem zrównoważyć swoją energię poprzez Me And That Man i o dziwo, gdy potem wróciłem do „black-metalowej jaskini”, byłem bardziej kreatywny niż kiedykolwiek. Nie mogłem przestać pisać utworów! Zwykle [po cyklu płytowym] jestem strasznie wypalony, ale na tę chwilę nie tylko jestem pełen pomysłów, ale czuję się jak naćpany! Czuję się nabuzowany. Jestem wygłodniały.

Czego możemy więc spodziewać się po kolejnym krążku?

„Evangelion” był perfekcyjnie nagraną i perfekcyjnie brzmiącą płytą, ale „The Satanist” to było jeszcze coś innego. Nowy album ponownie będzie czymś innym, jestem tego pewien. Gdy ludzie mówią mi, „Musisz przebić ‚The Satanist'”… nie muszę niczego przebijać. Chcę mieć pewność, że w swojej karierze wchodzimy w zakręty. Obierzemy inny kierunek, by nie utkwić w tym samym schemacie.

Przed (prawdopodobnie jesienną) premierą nowego krążka fani otrzymają najpierw koncertowe DVD z minionej trasy, na którym znajdzie się również nowy teledysk z płyty The Satanist.

behemoth 2018 nergal

 

2 Komentarze Nergal o nowym albumie Behemoth: „Obierzemy inny kierunek”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *