Gitarzysta i wokalista naszego rodzimego Behemotha, Adam „Nergal” Darski, udzielił niedawno wywiadu dla brytyjskiego Metal Hammera. Muzyk wspominał wydarzenia z maja bieżącego roku, kiedy to zespół musiał przerwać swoją trasę w Rosji i opuścić ten kraj pod pretekstem złych wiz. Najciekawsze wypowiedzi muzyka tłumaczymy poniżej:

Rosja była zdecydowanie ważnym państwem zarówno w naszej trasie promującej album ,,The Satanist”, jak i w karierze naszego zespołu. Po zaliczeniu czterech udanych tras w tym kraju, odbyliśmy jedną, którą nie można zaliczyć do pomyślnych.

Udało nam się zagrać 4 z 13 koncertów. Pojawiło się wiele czynników,  z którymi musieliśmy się borykać i które próbowały powstrzymać nas przed ukończeniem trasy. Z ich powodu musieliśmy się poddać – wsadzono nas za kratki i zmuszono do opuszczenia kraju. Nie mogliśmy z tym walczyć, więc poddaliśmy się i wróciliśmy do Polski. Otrzymaliśmy też 5-letni zakaz wjazdu do Rosji. Pomimo tego był to bardzo ważny moment w cyklu promującym album.

Nergal dodaje:

Uspokoiłem się już i wyluzowałem z tą sprawą, więc nie jestem już tak sfrustrowany i rozwścieczony, jak wtedy. Poczekajmy, aż nadejdą tam lepsze czasy, ponieważ, mówię szczerze – uwielbiam tamtych ludzi. To dobra publika i świetny naród. Kocham Rosjan. Faktem jest jednak, że głową tego państwa jest idiota. Pomimo tego, rzeczy nie trwają wiecznie, więc powinniśmy po prostu poczekać na lepsze czasy.
Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=TyxDcV452U8
Nergal (Behemoth) o Rosji: "Głową tego państwa jest idiota"

1 Comment Nergal (Behemoth) o Rosji: „Głową tego państwa jest idiota”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *