Już 2 października swoją premierę będzie miał nowy album Clutch, ‚Psychic Warfare’. Z tej okazji, portal Loudwire przeprowadził krótką rozmowę z liderem grupy, Neilem Fallonem.

O znaczeniu tytułu nowego albumu:

Zwrot psychic warfare pochodzi z refrenu kawałka ‚X-Ray Visions’ i zawiera w sobie cały klimat krążka. Każdy numer jest kolejnym rozdziałem opowieści o przepychance z rzeczywistością i iluzją oraz kwestionowaniu tej, subtelnej niekiedy, granicy pomiędzy nimi.

Na pytanie, skąd czerpał inspiracje do tekstów z nowej płyty:

To zależy. Mam zazwyczaj w głowie kilka pomysłów, ale najbardziej naturalna i najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy to dany riff wpływa jakoś na mój nastrój, a ja próbuję przekazać w tekście to, co czuję. Weźmy na przykład ‚Our Lady Of Electric Light’, kiedy usłyszałem to melancholijne tempo wiedziałem, że nie mogę dać tu tekstu o jeżdżeniu szybkim samochodem. To bardziej klimat ciemnego baru, przesiąkniętego zapachem whisky i papierosów.

Do samego końca nie miałem tekstu do kawałka ‚A Quick Death In Texas”. Byłem w Teksasie w małym kamiennym domku – był piękny, bardzo rustykalny, ale dla mnie, faceta pochodzącego z przedmieść na Wschodnim Wybrzeżu, było to nieco niekomfortowe środowisko. Jednakże, miejsce, w którym się znajdowałem było dla mnie inspiracją i pozwoliło napisać tekst. Gdybym się tam nie znalazł, pewnie do tej pory ten numer nie miałby słów.

O przebiegu procesu nagrywania i tworzenia nowej płyty:

Pod pewnym względem było to bardzo proste, ponieważ byliśmy wtedy rozpędzeni po wydaniu „Earth Rocker” – ruszyliśmy w trasę po całym globie, a zaraz po niej natychmiast rozpoczęliśmy komponowanie materiału na nowy album. Pojawiło się wtedy wiele pytań, nad którymi intensywnie rozmyślałem, wiesz: „Oh, czy ten krążek powinien różnić się od „Earth Rocker”? Czy powinniśmy po prostu zdać się na swój instynkt?” Zdałem sobie sprawę, że podczas pracy nad „Earth Rocker” nie myśleliśmy, jaka to ma być muzyka, po prostu pisaliśmy. Dlaczego więc w tym przypadku miałoby być inaczej?

Na pytanie, ile nowa płyta mówi o nich jako o muzykach i ludziach:

Wiele lat spędziłem podchodząc w niewłaściwy sposób do melodii. Pochodziłem ze środowiska skupionego wokół hardcore’u oraz punk rocka, a melodia kojarzyła mi się z czymś komercyjnym. Teraz jednak zdałem sobie sprawę z faktu, iż było to bardzo niedojrzałe podejście. Powoli uczyłem się tego tak samo, jak uczyłem się gry na gitarze. Myślę, że my wszyscy, cały zespół, jesteśmy nadal uczniami.

www.youtube.com/watch?v=X8cmbmwFAl8

neil_fallon_clutch_new_album

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *