Już za tydzień legendarny niemiecki Necronomicon zawita do Polski po raz pierwszy w 30-letniej karierze.

Podczas koncertów promować będą najnowszy album „Pathfinder… Between Heaven And Hell“. Nie zabraknie również ich sztandarowych utworów “Possessed by Evil” czy „Dark Land”.
Necronomicon zagra w Łodzi 29.09 oraz we Wrocławiu 30.09.2016.

Z tej okazji w najbliższy weekend będzie można na naszym Facebooku wygrać pojedyncze wejściówki na owe koncerty.

necro1

Szczypta historii:

W sierpniu 1984, czterech młodych mężczyzn postanowiło założyć zespół , który stał się w późniejszych latach kultowym przedstawicielem thrash metalu. Nazwali go NECRONOMICON.
Debiutancki album „Necronomicon” został entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media. Drugi album „Apocalyptic Nightmare” z 1987 roku potwierdził dobrą markę zespołu. Efekt: fani z Ameryki Południowej, Europy Wschodniej, Skandynawii, oraz Rosji. Single “Magic Forest”, “Dark Land” i “Possessed by Evil” stały się kultowymi klasykami. Album “Escalation” z 1988 roku dochodzi do Top 30 Rock Charts.
W 1994 roku ukazuje się nowe wydawnictwo “Screams”. Krótko po premierze płyty płonie sala prób, niszcząc cały sprzęt. Jakby mało mieli pecha, wytwórnia znika z rynku, nie spłacając swoich zobowiązań wobec grupy.

Zespół zawiesza działalność, jednak nie poddaje się i po demo “Possessed Again!” wypuszcza w 2004 roku długogrający album “Construction of Evil”. Album zebrał dziesiątki pozytywnych recenzji i zawędrował na szóste miejsce hiszpańskiego Top CHEARTS. Pozytywnie podbudowani sukcesem “Construction of Evil”, muzycy zabierają się do pracy nad kolejnym albumem. „Revenge of the Beast” z 2007 roku to kolejny sukces wydawniczy zwieńczony trasą po Europie i Rosji.
Nawet najtwardsi krytycy musieli się zgodzić, że zespół pozostał wierny swoim fanom, przy tym wciąż przybywało im nowych, młodych słuchaczy metalu.
W grudniu 2010 Freddy rozpoczął komponowanie nowych utworów na album „Invictus”, którego premiera odbyła się w 2012 roku.
W 2015 roku ukazał się ósmy, duży album Necronomicon „Pathfinder….Between Heaven And Hell“.

necro2

Szczegóły:
NECRONOMICON
+
Hortus Animae
+
HatriX
29.09.2016 Łódż „Łódzki Dom Kultury”
Bilety w cenie: 30/40 zł dostępne via:
http://heartofrockagency.8merch.com/necronomicon_29_09_2016_odz-id8365

 

NECRONOMICON
+
Hortus Animae
+
InDespair
30.09.2016 Wrocław „Liverpool”
Bilety w cenie: 30/40 zł dostępne via:
http://heartofrockagency.8merch.com/necronomicon_30_09_2016_wroclaw-id8366

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *