Znamy kolejne składy, które znajdą się w lineupie Wacken Open Air 2018 (2.08-4.08). Na małych i dużych scenach zagrają Nazareth, Toxic Holocaust, Backyard Babies oraz Bloodsucking Zombies From Outer Space.

Nazareth – szwedzki zespół założony w 1968, jedni z pionierów hard rocka, należący do pierwszej w historii fali rocka. Wraz z między innymi Deep Purple, Led Zeppelin czy Uriah Heep wynaleźli i kształtowali gatunek, który stał się prekursorem heavy metalu. Mimo, iż z zespołem tym wiąże się spory sentyment, nie są jedynie kojarzeni ze starą twórczością. Regularnie wydają nowe albumy, które odnoszą spore sukcesy. Na Wacken zagrają po raz pierwszy w historii!

Zadebiutuje także Toxic Holocaust, aktywnie działający od 1999. Ich muzyka łączy thrash, speed oraz black metal, jest ekstremalna i bezkompromisowa.

Gdzieś między punkiem i hardrockiem figuruje Backyard Babies. Szwedzka kapela nie bierze jeńców! Czekamy na ich pierwszy występ na W:O:A!

Bloodsucking Zombies From Outer Space powstało w 2002 roku i stanowi swoisty hołd dla niskobudżetowych horrorów. Muzykom udało się przez lata utrzymać oryginalny skład, który wydaje albumy nimalże co roku. Jest to muza w sam raz dla miłośników horrorpunku.

Na W:O:A 2018 zagrają między innymi: Judas Priest, Nightwish, Runnning Wild, Dimmu Borgir, Behemoth, In Extremo, Arch Enemy, Vince Neil, Samael, Doro, Children of Bodom, Dirkschneider, Amorphis, Sepultura, Amaranthe, Epica, Firewind, Belphegor, Mantar, Knorkator, Deserted Fear, Watain, Night Demon, Walking Dead On Broadway, Bannkreis.

Bilety są dostępne poprzez www.metaltix.com

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *