Brytyjska legenda grindcore’u, Napalm Death wyda swój 15. studyjny album zatytułowany „Apex Predator – Easy Meat” 26 stycznia przyszłego roku nakładem Century Media Records. Muzycy opowiadali niedawno o procesie powstawania nowego krążka, a teraz wokalista, Mark „Barney” Greenway wyjaśnia jak powstała nazwa i pomysł na nowe wydawnictwo:

Czasami musisz długo i ciężko zastanawiać się nad tytułem dla albumu. Jednak zeszłoroczna katastrofa budowlana Rana Plaza (w Bangladeszu zawalił się wieżowiec w którym mieściły się zakłady produkujące ubrania wyzyskujące tanią siłę roboczą) była bodźcem do omówienia tematu niewolniczej pracy w nowoczesnym świecie (i towarzyszącym jej okolicznością, które ją popierają).

Niektóre osoby posiadające władzę lubią deklarować, że niewolnictwo istnieje tylko w pamięci książek historycznych. Jednak jeżeli zajrzysz pod to co znajduje się na powierzchni, okazuje się, że to zjawisko istnieje i może przybierać różne postacie – dzisiaj po prostu ma inną twarz i przejawia się w formach, które są etycznie niejednoznaczne.

Nas szczególnie zainteresowało użycie terminologii ewolucyjnej, więc „Apex Predator” reprezentuje tych, którzy dostarczają niewolnictwa (i zarabiają na nim), a „Easy Meat” odnosi się  do tych, którzy czują, że nie mają innego wyjścia jak tylko się na to zgodzić.

Odpowiednio do tego muzyka na „Apex Predator – Easy Meat” jest druzgocąca. Według nas jest bardziej ambientowa, ekspansywna, bardziej niż kiedykolwiek niepokojąco nieharmonijna i co równie ważne, ciągle niezwykle gwałtowna i o nadmiernej prędkości. Mamy nadzieję, że zarówno muzycznie jak i lirycznie ten album wypali wam oczy swoimi ostrymi dźwiękami i okrutną wizją wysypisk globalizacji.

www.youtube.com/watch?v=5WRuqkm8BLc

Napalm Death: w styczniu ukaże się "Apex Predator - Easy Meat"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *