Brytyjski Napalm Death, który parę miesięcy temu informował, że jest w trakcie nagrywania gitar do planowanego na 2015 rok 15. albumu studyjnego, przerywa ciszę na temat nowego wydawnictwa zespołu.

Wokalista Mark ‚Barney’ Greenway, w ostatnim oświadczeniu prasowym tłumaczy dlaczego fani tak długo muszą czekać na nowy krążek i co będzie chciał ze swoją kapelą na nim osiągnąć:

Gdy mówimy, że pracujemy nad procesem nagrywania albumu prawie przez rok, ludzie mogą pomyśleć, że to brzmi nieco zbyt ekstrawagancko jak na grindcorowy typ zachowania. Prawdziwa historia wygląda tak, że nagrywamy ten krążek segmentami i próbujemy osiągnąć różne typy dźwiękowego szturmu. W pewnych sferach istnieje przekonanie, że można zrobić naprawdę wiele w naszym szczególnie głośnym odłamie muzyki. My myślimy odwrotnie, podobnie jak nasze stylistyczne dziwactwa na tym albumie (które czasami są efektem szczęśliwych wypadków). Ogólnie będzie bardziej surowy, być może nieco luźny i oczywiście zwarty, groźny i również, miejmy nadzieję,  pobudzający. Na pewno nie będzie wypolerowany – fuj!

Russ Russell [producent – przyp. red.] pomógł nam w spowodowaniu bólu głowy u wielu ludzi przez te wszystkie lata. Nie przeszkadza mu to, że stosujemy pewne specyficzne, hmmm, techniki z wykorzystaniem sprzętu studyjnego, które większość inżynierów dźwięku uznałoby za niesmaczne. Zatem powróciliśmy z Russem do Parlour Studios z porównywalnie pogodną okolicą Northamptonshire, by niszczyć. To będzie prawdopodobnie najszybszy i najbardziej szalony materiał jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, a z drugiej strony najdziwniejsze i najbardziej przygniatające oraz awanturnicze new wave’owe brzmienie.

Tytuły kawałków, które będziecie musieli przetrawić to ‚Copulating Snakes’, ‚Dear Slum Landlord’ (zagrane na Roadburn 2014), ‚What is Past Is Prologue’, ‚Stunt Your Growth’.

Już prawie skończyliśmy – obiecujemy!

 Napalm Death: Nowy album będzie "surowy, zwarty i groźny"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *