Ghost Columbia  przeprowadził wywiad z jednym z Nameless Ghouls ze szwedzkiej grupy Ghost podczas ich trasy po Ameryce Północnej. Zapytany, czy zespół mógłby funkcjonować bez przebrań i teatralnej oprawy koncertowej, odpowiedział:

Nie sądzę. Czuję się bardzo bezpiecznie ze świadomością, że potencjalnie możemy nie być anonimowi, ponieważ w pewnym stopniu już nie jesteśmy. Po każdym koncercie pod naszym busem jest z 50. ludzi, a także cały czas organizujemy nieoficjalne meet-and-greets, ponieważ musimy. Nie możemy… Prawo ciążenia… w sensie, że nie możemy zagrać na zamkniętym terenie, gdzie całkowicie odgrodzimy się od fanów, a po wszystkim odlecimy helikopterem. […] Postanowiliśmy niczego oficjalnie nie potwierdzać. Czy zrobimy to w przyszłości, czy nie, zobaczymy. Ale najważniejsze jest to, że nie zmieniliśmy za dużo z tego jak sama sztuka zostaje przedstawiona. […] Nie chciałbym zobaczyć Ghost jako normalnego zespołu… W sensie, na scenie, w sposobie jak przedstawiamy siebie osobiście. Nie dlatego, że ludzie nie będą wiedzieli, jakie są nazwiska członków zespołu, czy cokolwiek w tym stylu… Nie jest też tak, że zaczniemy podpisywać się naszymi nazwiskami pod utworami. Ale myślę, że jest szansa, gdzie takie rzeczy (jak tożsamość członków Ghost będąca publicznie znana, a jednocześnie przedstawianie się przez nich na scenie jako Nameless Ghouls) może koegzystować. Ale taka decyzja należy do fanów. Jeśli wiedza kim jesteśmy zniszczy wszystko, ok.

Ostatnio Nergal opublikował zdjęcie na swoim Instagramie, na którym jest ze szwedzkim muzykiem Tobiasem Forge – który był podejrzewany już wcześniej o bycie nikim innym, jak samym Papa Emeritusem II. Zdjęcie zostało okraszone podpisem:

If you have ghost… U have everything;)

Jest to cytat z utworu Roky Ericksona ‚If You Have Ghosts’, który został scoverowany przez Ghost na ich ostatnim EP „If You Have Ghost”.

Jeden z Nameless Ghouls po wycieku zdjęcia stwierdził, że to musiało się w końcu wydarzyć. 

Drugi album Ghost – „Infestissumam” – sprzedał się w dniu premiery w nakładzie 14. tysięcy kopii w samych Stanach Zjednoczonych, a także zadebiutował na 28 miejscu listy Billboard 200.

Nameless Ghoul (Ghost): "Czuję się bezpiecznie ze świadomością, że potencjalnie możemy nie być anonimowi"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *