Rok 2017 już w tej chwili jest obfity w ogłoszenia rockowo-metalowych koncertów, na które warto się wybrać. Rzucajcie szlugi, przestańcie jeść na mieście, nauczcie dziewczynę, że prezenty nie są istotną częścią związku i… odkładajcie kasę na bilety. Jest na co.

najważniejsze koncerty 2017

Prezentujemy Wam listę tych najistotniejszych gigów, tj. tych, na których frekwencja będzie raczej masowa, albo gdzie artysta jest po prostu na swój sposób legendarny, niezależnie od wielkości publiki. Lista będzie aktualizowana w miarę pojawiania się kolejnych ogłoszeń, a jeśli uważasz, że coś pominęliśmy, koniecznie podaj informację w komentarzu pod wpisem – dopiszemy co uznamy za stosowne. Każdy występ stanowi zarazem link do wydarzenia na facebooku, gdzie znajdziecie szczegółowe informacji odnośnie lokalizacji, biletów, etc.

 

FESTIWALE i KONCERTY STADIONOWE/POZAKLUBOWE

17.02 – Apocalyptica – Warszawa – Torwar – Go Ahead 

18.02 – Apocalyptica – Wrocław – Narodowe Forum Muzyki – wROCK For Freedom

27.02 – Sabaton + Accept – Gdańsk – Ergo Arena – Knock Out

28.02 – Sabaton + Accept – Wrocław – Hala Stulecie – Knock Out

01.03 – Sabaton + Accept – Warszawa – Torwar – Knock Out

03.03 – Sabaton + Accept – Kraków – Tauron Arena – Knock Out

27.03 – Sting – Warszawa – Torwar – Live Nation

31.03 – Korn with Heaven Shall Burn + Hellyea – Warszawa – Torwar – Live Nation

01.04 – Blask Silesia Festival II – Gliwice – Mrowisko

22.04 – Metalmania – Katowice – Spodek – Metal Mind Productions 

16.05 – Dream Theater – Katowice – Spodek – Live Nation

23.05 – Deep Purple – Łódź – Atlas Arena – Metal Mind Productions

24.05 – Deep Purple – Katowice – Spodek – Metal Mind Productions

02.06 – Aerosmith – Kraków – Tauron Arena – Live Nation

15,17.06 Impact Festival – Kraków – Tauron Arena – Live Nation

15.06 – Linkin Park – Impact Festival – Kraków – Tauron Arena – Live Nation

17.06 – System of a Down – Impact Festival – Kraków – Tauron Arena – Live Nation

14-17.07 – Jarocin Festiwal 

20.06 – Guns N’ Roses – Gdańsk – Stadion Energea – Live Nation

24.06 – Scorpions – Oświęcim – Life Festival

21.07 – Depeche Mode – Warszawa – PGE Narodowy – Live Nation

21.07 – Marilyn Manson – Katowice – Spodek – Thinks To Do In Warsaw

25.07 – Red Hot Chilli Peppers – Kraków – Stadion Cracovii – Live Nation

03-05.08 – Woodstock Festiwal – Kostrzyn Nad Odrą

04.08 – Amon Amarth – Kostrzyn Nad Odrą – Woodstock Festiwal 

17-20.08 – Cieszanów Rock Festiwal 

23-27.08 – Czad Festiwal

26.08 – Metal Mine Festival – Wałbrzych – Stara Kopalnia

19.11 – Black Silesia Festival – Gliwice – Mrowisko

28.11 – HIM – Warszawa – Stodoła – Live Nation, Stodoła

24.10 – Nick Cave & The Bad Seeds – Warszawa – Torwar – Live Nation

 

KONCERTY KLUBOWE

Luty

15.02 – Kreator + Sepultura – Warszawa – Progresja – Knock Out

16.02 – Dordeduch – Poznań – U Bazyla – Left Hand Sounds 

18.02 – Devin Townsend – Kraków – Kwadrat – Live Nation

19.02 – Devin Townsend – Warszawa – Stodoła – Live Nation

19.02 – Amenra – Gdańsk – B90 

20.02 – Amenra – Warszawa – Progresja – Progresja

21.02 – Amenra – Wrocław – Firlej – Go Ahead 

25,26.02 – Riverside – Warszawa – Progresja 

KAT & Roman Kostrzewski – Lublin, Chełm, Kielce 

Marzec

KAT & Roman Kostrzewski – Bielsko Biała, Łódź, Chojnice, Piła, Poznań, Legnica, Świdnica, Zielona Góra, Toruń, Olsztyn, Warszawa

02.03 – Negura Bunget, Agressor – Kraków – Piękny Pies – Iron Realm Productions 

05.03 – Battle Beast + Majesty / Gyze – Wrocław – Liverpool – Knock Out

10.03 – Anthrax – Warszawa – Stodoła – Live Nation

11.03 – Conan + Downfall Of Gaia – Warszawa – Pogłos – Knock Out

16.03 – Tryptikon – Kraków – Kwadrat – Knock Out

17.03 – Tryptikon – Wrocław – A2 – Knock Out

18.03 – Tryptikon – Warszawa – Progresja – Knock Out

19.03 – Tryptikon – Grańsk – B90 – Knock Out

20.03 – Gorgoroth – Wrocław – Zaklęte Rewiry – P.W. Ewents

21.03 – Gorgoroth – Poznań – Klub U Bazyka – P.W. Ewents

22.03 – Gorgoroth – Warszawa – Proxima – P.W. Events

23.03 – Danko Jones – Warszawa – Proxima – Knock Out

24.03 – Danko Jones – Kraków – Kwadrat – Knock Out

29.03 – Bloodbound + Crystal Viper, Thobbe Englund – Warszawa – Pogłos – Knock Out

Kwiecień

KAT & Roman Kostrzewski – Katowice, Karaków, Wrocław, Nowa Sól

02.04 – Leningrad (XX-lecie zespołu) – Warszawa – Hala Koło

06.04 – Flotsam And Jestsam – Kraków – Zaścianek – Knock Out

09.04 – Pillorian & Valborg – Poznań – U Bazyla – Łeft Hand Agency, Klub U Bazyla

11.04 – Perturbator – Warszawa – Progresja – Knock Out

11.04 – Nocturnal Depression – Wrocław – Liverpool – Left Hand Sounds

14.04 – Pain – Gdańsk – B90 – Knock Out

14.04 – Hatebreed + Dying Fetus – Warszawa – Progresja – Knock Out

14.04 – Pain + Dust in Mind – Gdańsk – B90 – Knock Out

15.04 – Pain + Dust in Mind – Warszawa – Progresja – Knock Out

21.04 – Ghost – Warszawa – Stodoła – Live Nation

25.04 – The Heaven And Hell Tour – Poznań – Klub U Bazyla – P.W. Ewents

28.04 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Wrocław – Klub Firlej – Left Hand Sounds

29.04 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Poznań – Klub U Bazyka – Left Hand Sounds

30.04 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Gdynia – Ucho – Left Hand Sounds 

RIVERSIDE – Gdańsk, Poznań, Wrocław, Wałbrzych, Katowice

Maj

01.05 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Warszawa – Progresja – Left Hand Sounds

02.05 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Lublin – Klub Graffiti – Left Hand Sounds 

03.05 – Mgła, Bestial Raids, Lvcifyre – Katowice – MegaClub – Left Hand Sounds

04.05 – Napalm Death + Brurierja – Kraków – Kwadrat – Knock Out

12.05 – Oranssi Pazuzu – Kraków – Kwadrat – Knock Out

13.05 – Oranssi Pazuzu – Gdańsk – B90 – Left Hand Sounds

14.05 – Oranssi Pazuzu – Poznań – U Bazyla – Left Hand Sounds

21.05 – Rangarok – Warszawa – Hydrozagadka – Black Silesia Productions

25.05 – Aura Noir – Poznań – Klub U Bazyla – Left Hand Sounds

27.05 – Manilla Road – Warszawa – Stodoła – Black Silesia Production

30.05 – Airbourne – Warszawa – Proxima – P.E. Events, Go Ahead

31.05 – Airbourne – Gdynia – Ucho – P.E. Events, Go Ahead

Czerwiec

04.06 – Ugly Kid Joe – Kraków – Kwadrat – Knock Out, Go Ahead

05.06 – Ugly Kid Joe – Wrocław – Firlej – P.E. Ewents, Go Ahead

06.06 – Follakzoid, So Slow, 4dots – Warszawa – Hydrozagadka – KATZ, I did it, Hydrozagadka

06.06 – Gojira – Gdańsk – B90 – Knock Out, B90

10.06 – Rotting Christ – Wrocław – Firlej – Knock Out

11.06 – Rotting Christ – Poznań – U Bazyla – Knock Out

18.06 – Sepultura – Wrocław – A2 – Knock Out, Core-poration koncerty

19.06 – Sepultura – Bielsko Biała – Rude Boy – Knock Out, Rude Boy

20.06 – Flying Lotus, Thundercat, Dorian Concept, Jameszoo – Warszawa – Progresja – Go Ahead

Lipiec

04.07 – Mastodon – Gdańsk – B90 – Knock Out, B90

Sierpień

10.08 – Dillinger Escape Plan – Kraków – Kwadrat – Live Nation

Wrzesień

14.09 – The Sisters Of Mercy – Gdańsk – B90 – Knock Out, B90

15.09 – The Sisters Of Mercy – Warszawa – Progresja – Knock Out, Progresja

Październik

KAT & Roman Kostrzewski – Rzeszów, Krosno, Zamosć

14.10 – Satyricon – Kraków – Kwadrat – Knock Out, Go Ahead, Kwadrat

15.10 – Satyricon – Warszawa – Progresja – Knock Out, Go Ahead, Progresja

Listopad

02.11 – Kadavar – Warszawa – Progresja – Knock Out, Progresja

03.11 – Kadavar – Kraków – Kwadrat – Knock Out, Kwadrat

25.11 – WASP – Warszawa – Progresja – Knock Out, Progresja

28.11 – Helloween – Warszawa – Hala Koło – Metal Mind Productions

3 Komentarzy Najważniejsze koncerty rockowo-metalowe w Polsce w 2017 r.

Napisz, co myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *