W 2017 r. My Dying Bride odwołali 4 wystepy festiwalowe i przerwali promocję albumu Feel The Misery (2015). Aaron Stainhorpe, frontman grupy, nie podał ówcześnie przyczyny tego stanu rzeczy, ale wyjawił, że zespół pracuje nad nowym albumem i dlatego nie ma mowy o rozpadzie (a takie wcześniej krążyły plotki).

Teraz wokalista doom-metalowej legendy zdradził, że powodem nagłego zejścia zespołu ze sceny było zdiagnozowanie nowotworu u jego małej córki i że nowy, 14. już album My Dying Bride jest na ukończeniu. Jak napisał na fanpage’u zespołu:

Wielu z Was zastanawiało się, co stało się z zespołem od czasu odwołania koncertów pod koniec 2017 r. Cóż, oto odpowiedź.

We wrześniu 2017 r. u mojej pięknej małej córeczki, zaledwie 5-letniej, zdiagnozowano raka. To zdewastowało całą rodzinę, a także bliskich przyjaciół i oczywiście wszystkich moich kolegów z My Dying Bride i otoczenia zespołu. Czarna dziura zmartwień i paniki otworzyła sie przede mną i bałem się tego, co miało nadejść. Horror towarzyszący tej strasznej chorobie jest realny, brutalny i nieustępliwy.

Bardzo wyniszczająca, ale bardzo potrzebna trucizna, jaką jest chemioterapia, została zastosowana i po pewnym czasie w drodze operacji usunięto głównego guza, lecz zdołał się rozprzestrzenić. Na poczatku 2018 r. miała miejsce kolejna poważna operacja, potrzebna, by finalnie pozbyć się widocznej masy, ale komórki rakowe były wciąż w jej ciele, więc użyto radioterapii, by je zniszczyć. Efekty uboczne chemii i radioterapii uczyniły z niej złamaną i smutną istotkę, a moje serce bolało jak nigdy przedtem. Jako ojciec mocno chorego dziecka byłem na granicy totalnej implozji.

Po najgorszym roku w naszym życiu, stresie ponad wszelką miarę, otrzymaliśmy wieści, których wiele osób nie otrzymuje: jest czysta. Pokonała jedną z najokrutniejszych ze zgorzkniałych, pozbawionych miłości kreacji Boga.

Mimo pozytywnego wyniku, czekają nas lata testów i potencjalnych komplikacji, co może zaowocować wieloma powrotami do szpitala. Będę bał się o nią codziennie przez resztę mojego życia i będę miał nadzieję, że gdy w końcu pójdę do grobu, ona będzie silną i szczerą kobietą.

Naprawdę chcemy podziękować wspaniałym ludziom ze szpitala dziecięcego NHS w Leeds za wszystko, co zrobili, a także wspaniałej organizacji charytatywnej Candlelighters za ich nieskończone i kochające wsparcie.

Zespół zrobił sobie małą przerwę w obliczu tych okropnych wieści, ale stopniowo zaczął zwierać szeregi i zaczął pracę nad nowym albumem, który – co możemy już wam wszystkim szczęśliwie ogłosić – jest już w zaawansowanym stadium, a w zasadzie jest już niemal gotowy. Nie brałem udziału w jego pisaniu, ale powrócę do składu w tym tygodniu z długopisem w ręku, skupiony i gotowy do wypełnienia mojej roli tekściarza i wokalisty w tym wspaniałym zespole. Powróciliśmy!

 

1 Comment My Dying Bride: 5-letnia córka wokalisty zwalczyła raka – zespół kończy nowy album

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *