W wywiadzie dla Metal Wani (wideo poniżej), Dave Mustaine powiedział co nieco o pracach nad 16. albumem Megadeth, który – wg jego wcześniejszych słów – mamy dostać jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

O procesie powstawania nowej płyty:

Zebrałem materiał, jaki napisałem w toku całej swojej kariery, czy to spisany na papierze, czy nagrany na czymkolwiek – z ghetto blasterem włącznie. Woziliśmy to ze sobą od zawsze – wszystkie te pomysły – i dopiero co wczoraj wzięliśmy się za ostatnią rzecz, którą trzymałem przez wszystkie te lata, lata, lata i lata – dokończyliśmy to. Podobnie powstawała „Dystopia.” Trzymamy wszystkie te riffy, a ja jakby wybrałem sobie z nich te, które mi się podobały i dopisałem rzeczy, które do nich pasowały, żeby wszystko ze sobą współgrało.

O planowej ilości nowych utworów:

To trochę zagadka, bo to nasza ostatnia płyta z Universal. Kontrakt z tą wytwórnią mamy na 8 kawałków. Z kolei umowę z wydawcą mamy na 11 utworów. Więc jeśli go uhonoruję, dam im 11. Jednakże, label z powodu P2P i streamingu, i całego tego bla bla bla, chce aby płyty zawierały teraz znacznie więcej materiału. Więc z tego, co słyszałem ostatnio od gościa z wytwórni, to chcą prawie 16 utworów. A to jest trochę… no nie wiem, stary. To sporo. Daliśmy wam 15 na ostatniej płycie i miałem poczucie, że kilka z nich zmarnowaliśmy, bo były naprawdę dobre.

O dotychczasowych reakcjach osób, które już słyszały „nowe Megadeth”:

Jeśli to jakikolwiek wyznacznik, to wiceprezes naszego managementu był tu w zeszłym tygodniu, słyszał 2 robocze numery i stwierdził, że „go rozwaliły.” Więc się bardzo cieszę.

Pisanie albumu to naprawdę ciekawy proces. To jak przygotowywanie potrawy. Jeśli piamiętasz, jak się ją robi, możesz zrobić to ponownie. Ale jeśli nie uważasz, ryzykujesz, że nie tego [dobrze] nie powtórzysz. Przy ostatniej płycie byłem bardzo skupiony na tym, co chciałem osiągnąć. Wiec mam poczucie, że tym razem z łatwością stworzymy kontynuację „Dystopii”, prawdopodobnie znacznie cięższą.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *