W poniedziałkowy wieczór (25 marca) w łódzkim klubie Magnetofon rozbrzmiewała black metalowa, mistyczna muzyka, a to z sprawą greckiego zespołu Acherontas . Na trasie Eosforian Adversary European Tour 2019 zagrali również czeski Inferno , norweski Djevelkult i nasz toruński Occultum.

Acherontas to jeden z najważniejszych zespołów greckiej sceny metalowej, kreujący atmosferę okultystycznego rytuału i ciężkiego brzmienia. Na trasie promują swój ostatni krążek Faustian Ethos z 2018 r.

Drugi zespół to Inferno – czołowi przedstawiciele czeskiej sceny metalowej. Ich black metal pełen jest klimatycznych wstawek z mistycznym wokalem wokalisty Adramelecha. Świetny występ z połączeniem okultyzmu, melodii i solidnego uderzenia. Mają na koncie 7 pełnych albumów, a ostatni Gnosis Kardias’wydali w 2017 r.

Z kolei norweska horda Djevelkult zaprezentowała nam prawdziwy black metalowy wymiot. Mają na koncie 2 pełne albumy.

Toruńskie Occultum to natomiast klimatyczny miks blackowego szaleństwa i niepokojących melodii. Rozpoczęli koncert nadając mu wyjątkowego klimatu, który przewijał się przez całą imprezę. Zespół ma w swoim dorobku 2 płyty, w tym zeszłoroczne In Nomine Rex Inferni.

Fotorelacja:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *