Gitarzyści Slipknota, czyli Mick Thomson i Jim Root udzielili niedawno wywiadu dla portalu Music Radar. Muzycy mówili o procesie pisania utworów na album ,,.5: The Gray Chapter”.

Root napisał większość materiału razem z Coreyem Taylorem i stwierdził, że wcześniej „było zbyt wielu kucharzy w kuchni” i nigdy tak naprawdę nie miał okazji w pełni zaprezentować swoich kompozycji.

Gdy masz w zespole takich kompozytorów jak Paul Gray czy Joey Jordison, to musisz odnaleźć swoje miejsce. Przy okazji ,,All Hope Is Gone” nie napisali już tak dużo materiału, więc mogłem zaprezentować więcej ze swoich kompozycji. W przypadku ,,.5″ zrobiłem w zasadzie cały album. Przez cały czas tyrałem jak wół i zbierałem wszystkie aranżacje, abyśmy w końcu mogli z tym ruszyć.

Z kolei Thomson mówił:

Ta płyta miała dziwny proces pisania utworów. Skończyliśmy w studiu wcześniej, niż zamierzaliśmy. Jim i Corey mieli masę demówek, a inny materiał wyszedł już w studiu. Nie było jednak żadnego jammowania w stylu „wszyscy w jednym pokoju”, na które szczerze mówiąc mieliśmy nadzieje. Jednak nie potrzebowaliśmy tego. Dwa pierwsze albumy napisaliśmy wspólnie w piwnicy. Teraz każdy ma spersonalizowane ustawienia na Pro Toolsie, więc wszyscy możemy pracować nad materiałem nawet w trakcie tras.

Mick kontynuuje:

To daje nam możliwość tworzenia utworów jeszcze zanim wejdziemy do studia i zaczniemy pracę nad nowym albumem. Mamy nadzieję, że nasz nowy krążek ukaże się prędzej, po zakończeniu trasy ,,.5″. Nie chcemy robić aż tak dużej przerwy, jak pomiędzy dwoma ostatnimi krążkami.

Mick Thomson (Slipknot): "Mamy nadzieję, że nasz nowy krążek ukaże się prędzej"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *