W sezonie 2000, Enter Sandman Metalliki został nieoficjalnym hymnem uniwersyteckiego zespołu Virginia Tech Hokies i jest odgrywany za każdym razem gdy zespół wybiega ze stadionowego tunelu. Przed meczem z drużyną z Miami w zeszły weekend, publiczność znajdująca się na stadionie Lane Stadium mogła zobaczyć na telebimie czterech członków Metalliki zagrzewających zespół do walki!

James Hetfield zaczyna krótki filmik słowami:

Hej, Hokie Nation! Czas skopać tyłki! Tu Metallica. Zacznijcie skakać!

po czym na boisko wbiegają zawodnicy uniwersytetu z Wirginii.

Widziałem ludzi patrzących na telebim i zastanawiałem się: na co oni się tak gapią? Czy robią to zawsze jak wchodzimy na boisko?

powiedział cornerback zespołu, Kyle Fuller.

Metallica zagrzewa do walki zespół Virginia Hokies!

Wideo z Metalliką to rezultat prawie dwuletniej historii Bruce’a Gearharta, mieszkańca Baltimore, który jest obecnie szefem jednego z dystrybutorów win. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy syn Gearharta – Mac – zaczynał uniwersytet w Wirginii. Gearhart był wówczas wice-szefem EMI Music i pewnego dnia dostał telefon z rozpoczynającego się właśnie meczu Hokies.

„Tato, to szalone! Musisz zobaczyć co się tu dzieje z Metalliką na początku!” – to był oczywiście telefon od Maca.

Gearhart poprzez swoje znajomości skontaktował się z Q Prime Management (współpracującym z Metalliką) i opowiedział boiskową historyjkę jednemu ze swoich tamtejszych kolegów. W zamian Marc Reiter – o którym mowa – załatwił zespołowi z Wirginii piłkę do futbolu z napisem: „Trener Beamer i Hokie Nation: Nie przestawajcie skakać!” – oczywiście podpisaną przez Metallikę (do dziś jest ona cennym trofeum drużyny).

Widziałem ten entuzjazm gdy chłopaki oglądali piłkę. Pomyślałem: zróbmy krótkie intro! Normalnie ciężko jest zrobić coś takiego, często wiąże się to także z określonymi kosztami. Jednak Marc (z Q Prime) tak podjarał się tym pomysłem, iż bez problemu zaraził nim Metallikę, która była zachwycona energią jaką wyzwala Enter Sandman odgrywany na każdym meczu!

A wejście Hokies wygląda tak (akcja od 1:30):

1 Comment Metallica zagrzewa do walki zespół Virginia Hokies!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *