W wywiadzie dla The Jasta Show (audio poniżej) Steve „Zetro” Souza, frontman Exodus, zapytany został o wpływ swojego zespołu na wczesną scenę thrash metalową:

Założyłem Legacy [pierwszą inkarnację Testament] z Erikiem [Petersonem] i Derrickiem [Ramirezem], żeby naśladować to, co robił Exodus. Metallica przyjechała z Los Angeles do San Francisco, żeby naśladować to, co robił Exodus. Niezależnie od tego, kto skończył na szczycie, Exodus to wszystko zaczął.

steve zetro souza exodus

Jak dodał, bardzo chciałby, aby Metallica zabrała ich ze sobą w trasę jako zespół otwierający:

Czekamy na to. Jestem pewny, że któregoś dnia powiedzą, „Wiecie co? Pieprzyć to. Weźmy ich ze sobą i zróbmy to.” To byłoby świetne. To byłaby świetna zabawa.

Społeczność metalowa pokochałaby Metallicę, gdyby zabrali nas w trasę. Fani mówiliby, „Widzicie, co robi Metallica? Zabierają ze sobą pieprzony Exodus. Nie jakiegoś Andrew W.K. w roli DJ-a przed koncertem, ale naprawdę zabierają prawdziwe thrashowe zespoły, z którymi grała na początku.

Zetro wspomniał też podzielił się spostrzeżeniem z ostatniego koncertu Metalliki, jaki widział po dekadach niewidzenia ich na żywo:

Publiczność Metalliki niekoniecznie jest już naszą publiką. Zmieniła się więc demografia, ale powiem jedno: oni hipnotyzują tłum – hipnotyzują. To chyba było wtedy, gdy mieli okrągłą scenę, gdy Machine Head dla nich otwierali – w 2010 albo 2011. Widziałem ich w San Jose, kiedy James miał mikrofon z każdej strony, by móc śpiewać z każdego miejsca. Widziałem, jak wprowadzał ludzi w trans – pieprzony Jim Jones był nimi zauroczony. Pomyślałem, „Wow!” Nie widziałem ich od dawien dawna – chyba od The Day On The Green z Body Count i Guns N’ Roses w 1993, wtedy widziałem ich wcześniej. Nie widziałem ich całe lata.

https://soundcloud.com/jameyjasta/episode-303-steve-zetro-souza

2 Komentarze „Metallica przyjechała do San Francisco naśladować to, co robił Exodus” – Steve „Zetro” Souza

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *