16 kwietnia w Record Store Day, zaraz po swoim występie w sklepie Rasputin Music, Metallica wraz z najbliższymi przyjaciółmi odwiedziła swój dawny dom przy 2132 Carlson Boulevard w El Cerrito, Kalifonii, w którymi zamieszkiwali, komponowali i imprezowali w latach 1983-1986 (to tu wespół z Cliffem powstała większość Ride The Lightning i Master of Puppets). Niestety garażu, który odegrał w tym kluczową rolę, już nie ma. Na koniec dnia burmistrz El Cerrito, Greg Layman, wręczył zespołowi proklamację ich przynależności do miasta. Na miejscu obecni byli m.in. Ray Burton i Tom Hunting (Exodus). Była to także rocznica pierwszego występu Kirka Hammetta z zespołem. Poniżej dość zabawne wideo z przyjęcia:

Zdjęcia znajdziecie TUTAJ

Lars Ulrich:

Parę lat temu zastanawialiśmy się, czy moglibyśmy kupić ten garaż od ludzi, którzy tu mieszkali i wstawić go do HQ w Marin, ale garaż zaginął. Ktokolwiek ma ten garaż, proszę go oddać!

Może skończylibyśmy nowy album szybciej, gdybyśmy byli w tym pieprzonym garażu. (…)

Na szczęście zapomniałem większość rzeczy, które się tu działy. (…)

Robert, co pamiętasz z bycia tutaj w ’84?

Rob Trujillo:

No cóż, miałem wtedy jakieś 11 lat, więc… Ale cieszę się, że facet, który teraz jest właścicielem pozwoli nam tu dziś spać, zrobimy imprezę i nauczą mnie wszystkiego.

James Hetfield:

Nick śpi teraz w sypialni, którą Lars dzielił ze mną. A oto jej ściany… dobra, nieważne. (…)

Kirk Hammett:

Patrzę na tłum i widzę te same stare twarze co w latach ’80. Trochę bardziej siwe, szersze i mądrzejsze. (…)

Myślę przez to o wszystkich ludziach, których tu z nami już nie ma. Ludzi taki jak Rich Burch, którego urodziny są dzisiaj, Paul Baloff…

Obecni musieli posiadać specjalne zaproszenie:

metallica old house invitation2016

Serwowane będzie gówniane jedzenie i tani alkohol.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *