14 czerwca Metallica została uhonorowana w Sztokholmie „muzycznym Noblem”, czyli Polar Music Prize. Nagrodę z rąk samego króla Szwecji, Karola XVI Gustawa, odebrali Lars Ulrich oraz Robert Trujillo. Nagrodę przyznano równocześnie Państwowemu Instytutowi Muzyki Afganistanu. Poza wyróżnieniem zespół otrzymał także ekwiwalent ~$125 tys, które przeznaczy na cele charytatywne.

Zespół publiczności przedstawili Ian Paice i Roger Glover z Deep Purple:

We wczesnych latach 80. byli na wysokiej fali i grali na dużym festiwalu w Anglii. Usłyszałem ich będąc za sceną i pomyślałem, „Umm, kto to jest?” Metallica. Słyszałem tę nazwę, ale nie wiedziałem o nich nic. Poszedłem na bok sceny, żeby zerknąć, i pomyślałem, „O tak, coś tu się święci.” Powiem wam, dlaczego: bo publika śpiewała każde ich słowo. I to zrobiło na mnie wrażenie. Gdy dotykasz swoją muzyką tak wielu ludzi, dzieje się coś wyjątkowego.

Nie zabrakło również występów z coverami: szwedzki multiinstrumentalista Loney Dear wykonał „No Leaf Clover” i „Wherever I May Roam”, Dennis Lyxzén (Refused) i Mikkey Dee (Scorpions, Motörhead)  zagrali „Whiplash”, zaś Tobias Forge (Ghost) wsparty przez członków Candlemass przedstawili swoją wersję „Enter Sandman”.

Poniżej nagranie wideo z transmisji na żywo, jaką prowadziła szwedzka stacja TV4:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *