W najnowszym wywiadzie dla TheRollingStone perkusista Metalliki, Lars Ulrich, zdradził kilka informacji nt. postępów prac nad nowym albumem, następcą „Death Magnetic” z 2008 r.

Siedzimy w tym głęboko. Mamy mnóstwo kawałków i teraz je dopieszczamy. Jesteśmy bardzo blisko.

W naszym świecie zawsze istniała wyraźna granica między fazą twórczą i nagraniową. Tym razem staramy się je połączyć, tak by nie było tak wielkiego odstępu między nimi. Chcemy sprawdzić, czy możemy wnieść do etapu nagrywania trochę z tej twórczej ciekawości i impulsywnych momentów, które mają miejsce, gdy grasz coś po raz pierwszy.

Chcesz dopracować to, ale chcesz też nagrać to w taki sposób, by nie wydawało się to zbyt przemyślane. Staramy się odnaleźć granicę.

Elementy twórcze są już prawie skończone. Jeśli tak mówię, to oznacza to, że zaczniemy nagrywać w następnym miesiącu lub jakoś tak. Dzieje się jednocześnie wiele innych rzeczy, takich jak życie i sprawy osobiste… Ale pracujemy praktycznie codziennie.

Ulrich został również zapytany, czy fani mogą spodziewać się wykonywania nowych utworów podczas wiosennej i letniej trasy koncertowej:

Mam taką nadzieję. Absolutnie.

Metallica ma już ok. 20 utworów na nowy album

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *